Ballina Etiketimet Kriza e emigranteve

Etiketim: kriza e emigranteve

Kriza e emigrantëve, Greqia me një sistem të ri azili

Mbi 200 emigrantë dhe refugjatë u zhvendosën të hënën nga ishulli grek i Lesbosit drejt kontinentit, në përpjekjen për të lehtësuar situatën në kampin...

OKB jep alarmin për Venezuelën: Kriza e emigrantëve e ngjashme me...

Eksodi i emigrantëve nga Venezuela drejt fqinjëve territorialë po arrin një pikë krize, krahasuar me krizën e refugjatëve në Mesdhe, deklaroi Organizata e Kombeve...

Kriza e emigrantëve në Mesdhe mbledh krerët e policive në Europë

Krerët e Policisë së 9 vendeve europiane si Italia, Francia, Malta, Grecia, Spanja, Kroacia, Sllovenia, Qipro e Portugalia janë mbledhur në ishullin e Lampeduzës...

Kriza e emigrantëve – Greqia dëbon në Turqi 17 emigrantë të...

Autoritetet greke kanë dëbuar drejt Turqisë 17 emigrantë të paligjshëm të cilët kërkonin të vijonin udhëtimin drejt vendeve perëndimore të Europës. Pjesa dërrmuese, ose...

Avokatët e Popullit mblidhen në Tiranë. Totozani: Përgjegje konkrete ndaj krizës...

Avokati i Popullit dhe në cilësinë e Presidentit të Shoqatës së Ombudsmanëve të Mesdheut, Igli Totozani është shprehur kritik lidhur me cështjen e azilkërkuesve. “Sfidat e...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com