Ballina Etiketimet Kriteret

Etiketim: kriteret

Bursa studimi për në Spanjë?! Kriteret që duhet të plotësoni

Studentët e Universitetit të Tiranës tashmë kanë mundësinë që të aplikojnë për bursa brenda datës 20 qershor të këtij viti në Universitetin Valladolid, në...

Sa do ulen taksat për emigrantët shqiptarë në Greqi, kriteret

Të gjithë emigrantët shqiptarë që janë pronarë të një banese në Greqi do të kenë tashmë një ulje të konsiderueshme të taksës së pasurisë...

Sa do ulen taksat për emigrantët shqiptarë në Greqi, kriteret

Të gjithë emigrantët shqiptarë që janë pronarë të një banese në Greqi do të kenë tashmë një ulje të konsiderueshme të taksës së pasurisë...

Zbardhen kriteret e pranimit në Universitetin e Tiranës (Foto)

Brenda pak muajsh do të zhvillohen provimet e Maturës Shtetërore për mijëra maturantë në mbarë vendin, çka do të hapë rrugëtimin akademik për ata...

Kriteret/ Kush kërkon të bëhet polic, ja ku duhet të aplikojë

Në 5 ditët e para nga çelja e aplikimeve për t’u bërë pjesë e Policisë së Shtetit, kanë aplikuar online rreth 120 studentë që...

Kriteret, Kuvendi thirrje publike organizatave për bashkëpunim

Kuvendi i Shqipërisë ka një thirrje publike për lobistët, organizatat e shoqërisë civile, grupet e interesit, organizatat jofitimprurëve, atyre të biznesit, të cilat janë...

Zëri i Amerikës ngre dyshime për largimet e ministrave dhe pikëpyetje...

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama njoftoi sot ndryshime të thella në kabinetin e tij qeveritar. Gjysma e ministrave aktual do të largohen. Ndryshimet vijnë...

Aplikimet për kredi të butë, kriteret dhe dokumentet që duhen (FOTO)

“Në shkurt rinisim programin e kredive të buta, projekte të tilla sociale ndryshojnë jetën e njeriut”, tha Veliaj teksa ishte për drekë në familjen...

Nis në dhjetor testimi i Administratës, kriteret dhe si do të...

Fillon testimi i punonjësve të administratës publike. Departamenti i Administratës Publike ka përcaktuar drejtoritë, inspektoratet dhe entet e para shtetërore, punonjësit e të cilëve...

Kriteret për të emigruar në Itali, Norvegji e Danimarkë

Sipas raportit të fundit të Zyrës Evropiane të Punësimit, (EU RES), vendet nordike si Nor vegjia, Danimarka dhe Suedia kanë mungesë të ekspertëve kryesorë,...

EDITORIAL

ZYRTARE/ “Venecia” tërhiqet: Presidenti Meta nuk ka “tejkaluar kompetencat”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar sot pas publikimit të opinionit zyrtar të Komisionit të Venecias...

FORUM

Negociatat janë shpresa jonë

Nga Ylli Manjani - Lutem çdo ditë me shpresë që dikush diku atje lart të dëgjojë. Mbase i...

Ta bëjnë këtë vend normal apo ta lënë siç është

Nga Veton Surroi LVV-ja dhe LDK-ja kanë para vetes vetëm një alternativë: ta bëjnë këtë vend normal apo...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com