E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet Kristaq kume

Etiketim: kristaq kume

Prof. Kristaq Kume: 30 qershori ka rënë, nuk i shërben qytetarëve

Flet ish kryetari i KQZ-së: Procesi zgjedhor u zhvillua nga interesi politik i mazhorancës, pavarësisht nga situata politike, duke shmangur edhe kërkesat e ligjit....

Kume: Këshilli bashkiak i Shkodrës nuk e shkarkon dot Ademin

Ish-kryetari i KQZ, Kristaq Kume thotë se pavarësisht dorëheqjes së Vladrin Pjetrit nga mandati i kryetarit të bashkisë Shkodër, këshilli i ri bashkiak mund...

Ç’do të ndodhë nëse provohet dënimi i Pjetrit, Kristaq Kume: Një...

Konstitucionalisti dhe ish-kreu i KQZ, Kristaq Kume në një prononcim për politiko.al parashikon se një krizë të re do të përfshijë aktorët politikë, nëse dënimi...

Zgjidhja e krizës dhe e ardhmja e demokracisë kërkon bashkëpunim gjithëpërfshirës

Nga Kristaq Kume Zhvillimet aktuale politike është e vështirë të lexohen si rrugë dhe mundësi për zgjidhjen e krizës me të cilën është duke u...

Kume: OSBE-ja u shpreh jo në dakordësi me sjelljen e KQZ-së

Kristaq Kume, ish-kryetar i Komisionit të Zgjedhjeve, deklaroi në ''A2 CNN'', se të dielën u zhvillua thjesht një proces votimi dhe jo zgjedhje, pasi,...

Kristaq Kume: KQZ, totalisht në kundërshtim me dekretin e Presidentit

Ish-kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume ka komentuar qëndrimin e KQZ, në lidhje me moszbatimin e dekretit të Presidentit Meta, për shfuqëzimin...

Ish-kreu i KQZ: Meta akt kurajoz, palët të ulen në tryezë...

Ish-kreu i KQZ, Kristaq Kume e ka konsideruar një akt kurajoz vendimin e pritur sipas tij të Presidentit Ilir Meta për të anuluar datën...

Ish-kreu i KQZ, Kume: Vetëm Presidenti mund ti shtyjë zgjedhjet

Mbrëmjen e sotme në emisionin Repolitx në Report Tv kanë qënë të ftuar ish-kryetari i KQZ, Kristaq Kume. I pyetur nëse do të shtuhen...

Ish-kreu i KQZ: Ja pasojat ligjore në rast se zgjedhjet bllokohen

Dy janë pasojat me të cilat do të përballen komisionerët zgjedhorë nëse do të zgjedhin të bllokojnë aktivitetin zgjedhor, shkarkimi nga detyra ose ndjekja...

Ish-kreu i KQZ-së: Pa 140 deputetë, Kuvendi është ilegjitim

Në studio ditën e sotme në studion e FaxNews ka qënë ish-kryetari i KQZ-së Kristaq Kume. I pyetur nëse ka ndonjë mundësi që opozita të...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com