Ballina Etiketimet Krimi

Etiketim: krimi

Basha: Plan kombëtar kundër pastrimit të parave

Partia Demokratike do të publikojë një plan kombëtar kundër pastrimit të parave që burojnë nga krimi i organizuar. Kreu Lulzim Basha, tha në një...

Përcillet në banesën e fundit 20-vjeçarja, i ati akuzohet për krimin

I është dhënë lamtumira e fundit viktimës Sabrina Lekaj, 20 vjeçares. Babai i saj është i arrestuar pasi akuzohet se është ai autori i...

Rama: Të vendosur për të luftuar krimin, shqiptarët meritojnë BE

Kryeministri Edi Rama në një konferencë për mediat së bashku me Komisionerin e BE Dimitris Avramopoulos, tha se misioni i Frontex është shumë me...

“Sheh diçka, thuaj diçka”, nis nga Shkodra

Në luftën përballë krimit, policia e shtetit kërkon të ketë partner qytetarët. Prandaj nisma më e re e huazuar nga modeli amerikan por edhe...

Krimi në rritje/ Gazetarja: Një armë e gjen edhe me 100...

Vrasja e 53-vjeçares, Antoneta Hoxha në Memaliaj nga bashkëshorti i saj e çon në 30 numrin e viktimave në vetëm 120 ditë në Shqipëri....

Autoritarizmi psikopatik, krimi dhe Edi Rama në mes

Nga: Petrit Vasili Eshte Autoritarizem, sepse shperdoron e dhunon cdo ligj si dhe te drejten per te vene firmen ne cdo shkrese antiligjore shteti me...

Lufta kundër krimit dhe drogës, KE vlerëson Shqipërinë

Të mërkurën një delegacion i Ministrisë së Brendshme, raportoi pranë Komisionit Europian ecuritë e Shqipërisë në ecurinë e 5 prioriteteve, që BE-ja i ka...

Kriminaliteti dhe lufta mes bandave, Lleshaj në Vlorë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ishin në prefekturën e Vlorës. Ata zhvilluan një takim...

Gazetari holandez: Rikthimin e vizave nuk e kërkoi vetëm parlamenti

Kur sheh raportimet e mediave ndërkombëtare për Shqipërinë, zakonisht e has edhe emrin e Vincent Triest. Në kohën kur argumenti i ditës në Shqipëri...

Zyrtare, Holanda kërkon rikthimin e vizave për shqiptarët

Mediat e huaja i kanë kushtuar vëmendje kërkesës së politikës në Holandë për kthmin e vizave për shqiptarët. Një grup prej katër anëtarësh të...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com