E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Krimi i organizuar

Etiketim: Krimi i organizuar

PD: RAI 3 faktoi se krimi i organizuar shqiptar është i...

Partia Demokratike deklaron se dokumentari i Rai 3, “Narcotica” faktoi në mënyrë dramatike se Shqipëria po rimbillet me kanabis, dhe se krimi i organizuar...

Krimi i organizuar në Europë, Durrësi ndër 40 zonat më problematike

Observatori i Shoqërisë Civile Kundër Krimit të Organizuar: "Ballkani ka ende punë për të bërë. Sidomos kur vjen fjala tek lufta kundër krimit të...

Xhafaj në Londër: Lufta kundër krimit të organizuar, prioritet thelbësor

Londër – Ministri Xhafaj, në takimin e Ministrave të Brendshëm në Samitin e Ballkanit Perëndimor Në Londër të Mbretërisë së Bashkuar u mbajt një takim...

Daily Mail: Krimi i organizuar vepron përmes salloneve të thonjve, aty...

Nuk janë të pakta rastet kur mediat britanike i kanë kushtuar artikuj bandave të trafikut të drogës që drejtohen nga shqiptarët. Ndaj edhe sot,...

Krimi i organizuar, Vlahutin: Ka çështje urgjente, duhen…

Për ambasadoren e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin, duhet të ketë prova të qarta, hetime proaktive, procedime dhe dënime të grupeve kriminale të...

“Nga kapja e shtetit te kapja e shoqërisë”, sofistikimi i krimit...

Gjatë dekadës së fundit, krimi i organizuar në Shqipëri është sofistikuar përmes forcimit të lidhjeve me politikën dhe me institucionet ligjzbatuese. Paralelisht me këtë...

Dimensionet ndërkombëtare të krimit të organizuar

Nga Dr. Zef Mulaj Bashkëpunimi ndërmjet grupeve kriminale të përkatësisve etnike apo kombësive të ndryshme në menaxhimin dhe ndarjen e mallrave dhe shërbimeve që janë...

Xhafaj pret ministrin britanik të Sigurisë

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj priti sot ministrin e Shtetit për Sigurinë në Britaninë e Madhe, Ben Wallace. Dy ministrat diskutuan mbi gjetjen e mundësive...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com