E hënë, Qershor 24, 2019
Ballina Etiketimet Krime

Etiketim: krime

Historia e gruas në foton që tronditi Kosovën: Ushtarët serb e...

Serbët kryen genocid gjatë luftës së Kosovës duke vrarë mijëra shqiptarë, ndërkohë që u shpërngulën prej shtëpive gati një milion prej tyre. Një tjetër formë...

2018, viti i vrasjeve mafioze

Vjedhje me thyerje dhe vrasjet me dashje ishin dy veprat penale me numrin më të lartë të regjistruar gjatë vitin 2018. Përveç rritjes së...

Dy anije marrin flakë në Krime, 9 të vdekur

Dy anije kanë marrë flakë në ngushticën e Kerch, pranë Krimesë. Lajmin e bën të ditur ministria e Transportit rus, sipas së cilës të gjithë...

20 ditë ngjarje; 5 të vrarë, grabitje masive dhe Klement Balili

Redjon Shtylla 2019 nisi me vrasje. Krimi në familje tronditi shqiptarët, në ditën e dytë e Vitit të Ri. Gazmend Musta, pas një sherri banal,...

Shenjat e zodiakut më të prirura për krime

Kërkuesit shkencorë mbi sjelljen e njerëzve në varësi të shenjës së tyre të horoskopit  kanë kryer studime mbi kriminelë të njohur për dekada të...

Vrasjet në Shkodër, asnjë gjurmë për ekzekutuesit

Gjatë vitit 2018 në qytetin e Shkodrës ndodhën një sërë krimesh të rënda. Pavarësisht se ato bënë bujë dhe e kthyen qytetin në një...

Ministria: Durrësi, qyteti ku ndodhin më shumë krime

Një analizë e Ministrisë së Drejtësisë mbi veprat penale në vend arrin në përfundimin se është Durrësi qyteti me nivelin më të lartë të...

Shpërthim me eksploziv në një kolegj në Krime, 10 të vdekur...

Të paktën 10 persona kanë vdekur dhe 50 të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi në një kolegj në Krimenë e aneksuar...

Nga përdhunimet tek vrasjet, krimet e bandës ”Bajri”

Banda ''Bajri'', që udhëhiqej nga Safet Bajri, ndërsa pjesëtarë të saj ishin edhe Enver dhe Behar Bajri, ndaj tyre rëndojnë një sërë akuzash. Ato...

”3 javë në Shkodër, më shumë krime se në të gjithë...

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka shprehur ngushëllimet e tij për vrasjen e biznesmenit Arjan Ferracaku një ditë më parë në Shkodër. Duke shkruar në faqen...

EDITORIAL

Fushata e PS në kisha është e dënueshme. Reagon ashpër Kisha Ortodokse

Fushata e PS për zgjedhjet e 30 qershorit jo vetëm nuk është e ligjshme dhe kushtetuese. por...

FORUM

Radio gjermane DW: Luftë dhe paqe e llojit Trump

Nga DW/ Çfarë strategjie po ndjek Donald Trump në Lindjen e Afërt dhe të Mesme? Me agresivitetin e...

“Ndryshimi i kufijve në Ballkan” po destabilizon Shqipërinë

PROF. DR. KASTRIOT ISLAMI  Dy pyetje shtrohen këto ditë në tavolinat e bisedave mes shqiptarëve: i) kush e mbështet...