E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Kreu i PD-së

Etiketim: Kreu i PD-së

Basha: 5 arsyet pse Rama kundërshton Vetting-un e politikanëve

Një vit më parë Partia Demokratike dhe opozita e bashkuar propozuan ligjin për vetingun e politikanëve. Kreu i PD-së, Lulzim Basha, përmes një videomontazhi...

Basha: Rama, përmes Dakos, kontrollon çdo institucion në Durrës

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, akuzon se Vangjush Dako, në vend që të ishte në burg, është bërë padron i drejtësisë. Përmes një postimi në...

Haradinaj jep dorëheqjen, Basha: Vuri atdheun mbi gjithçka

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, thotë se Ramush Haradinaj vuri atdheun mbi gjithçka. Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Basha shkruan përmes një postimi...

Basha-ndërkombëtarëve: Zgjidhja përmes dy hapave

Përballë qytetarëve në protestën e 9 të opozitës, kreu i PD-së, Lulzim Basha pati edhe një mesazh për ndërkombëtarët. Ai tha se zgjidhja kalon...

Basha: Rama po kërkon pazar që të shpëtojë kokën dhe pasurinë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi sot në konferencën për shtyp se Edi Rama ka refuzuar çdo propozim që i është bërë nga ndërkombëtarët...

Basha mesazh Patozit dhe Ramës: Opozita nuk klonohet

Kreu i PD-së, Lulzim Basha i është bashkuar protestuesve në Milot duke bllokuar dhe aksin rrugor. Ai u shpreh nga Miloti, se kjo formë...

Basha marshon me protestuesit në Milot

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është bashkuar me protestues në Milot, ku kanë bllokar aksin kryesor të qarkullimit. Ndërsa kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ndodhet...

Lulzim Basha, deklaratë urgjente

Kreu i PD-së, Lulzim Basha do të dalë sot në një deklaratë urgjente në selinë e PD. Konferenca e kreut të PD-së është njoftuar...

Zbardhet biseda mes Bashës dhe ambasadorit Lu

Kreu i PD-së, Lulzim Basha takoi sot ambasadorin e SHBA. Selia blu në një deklaratë për mediat ka dhënë detaje mbi temat e diskutuara. Deklarata...

Basha lëshon alarmin SOS nga Fieri!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaron se në zonat e Fierit janë disa fshatra që rrezikohen nga përmbytjet. Në një postim në Facebook, Basha...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com