Ballina Etiketimet KQZ

Etiketim: KQZ

U helmuan nga zarfet e ardhur nga Serbia, zbulohet gjendja shëndetësore...

Drejtoresha e Klinikës së Infektives, Lindita Ajazaj-Berisha, ka dhënë detaje mbi gjendjen e 11 zyrtarëve të KQZ të helmuar dje nga zarfet e ardhura...

Para zgjedhjeve, sulmohet kryetarja e KQZ-së në Rusi

Ministria e Brendshme e Rusisë tha se një person i armatosur ka hyrë në shtëpinë e kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ella Pamfilova,...

Raporti i OSBE/ODIHR, ish-kreu i KQZ: Në raport nuk flitet për...

Raporti i misionit vëzhgues të OSBE-ODIHR këtë herë nuk saktëson nëse 30 qershori plotësoi standardet apo jo. Sipas ish-kreut të KQZ-së, Kristaq Kume, në...

Manjani: Zgjedhjet nuk i menderosi Kodi, por KQZ dhe Kolegji

Nga Ylli Manjani - Përtej "entuziazmit" apo "pezmit" nga raportit i ODIHR, zgjedhjet nuk i shkatërroi Kodi Zgjedhor, por KQZ dhe Kolegji Zgjedhor. Sjellja e tyre...

Kosovë, KQZ do t’i organizojë zgjedhjet e vetme

Për herë të parë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po planifikon t’i organizoj e vetme zgjedhjet në veri te Kosovës, pa asistimin e organizatave ndërkombëtare. Kryetarja...

PD: KQZ nuk ka tagër të përsërisë zgjedhjet në Shkodër, ‘fallxhorët...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, njëherazi një ndër hartuesit e ligjit dekriminalizimit dhe reformës zgjedhore, shprehet se në 30 qershor nuk kishte zgjedhje. Sipas...

13 Tetori, Duka: KQZ e kapur, kemi dy shtete paralele

Partia Agrare Ambientaliste (PAA) është një nga 3 partitë, së bashku me LSI dhe PR, të cilat një ditë më parë dorëzuan në KQZ...

Dështimi i mbledhjes së KQZ, Mediu: Precedenti më i rëndë

Pas dështimit të mbledhjes së sotme të Komisionit Qendror të zgjedhjeve për shkak të kuorumit, vjen reagimi nga kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu....

Letra e partive opozitare për zgjedhje, KQZ thërret mbledhje

Menjëherë pasi letra e partive opozitare ka mbërritur në zyrat e KQZ është bërë publik edhe vendimi i këtij institucini i cili pritet që...

Opozita i kërkon KQZ-së nisjen e procedurave për zgjedhjet e 13...

Opozita e bashkuar i kërkon Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nisjen e procedurave për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore në datën 13 tetor 2019. Kërkesa...

EDITORIAL

Kryeministri Rama: Ose Rudina Hajdari kryetare, ose ju shkriva grupin!

Sherri nuk ndalon te grupi "demokrat" në parlament. Pas njoftimit për shkarkimin e Rudina Hajdarit me shkresë...

FORUM

Negociatat si një kështjellë prej rëre

Nga Patrik Sadikaj Po lexoja me vëmendje deklaratën e ministres për Çështjet Europiane të Francës, e cila është...

Gishti tregues!

Nga Nora Malaj - Nga heret e pakta që kam qene ne stadium , per te parë ndeshjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com