E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet KPK

Etiketim: KPK

KPK shkarkon kreun e Prokurorisë së Përmetit, probleme me pasurinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur shkarkimin nga detyra të kreut të Prokurorisë së Përmetit, Hysen Keta. Problemet që sollën shkarkimin e tij lidhen...

KPK konfirmon në detyrë drejtuesin e Prokurorisë Krujë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano. KPK, pasi analizoi të tri kriteret, pastërtinë e...

KPK e shkarkoi, gjyqtari Mustafaj: Sot humbi vendi, jo unë

KPK ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Ilir Mustafajn. Gjatë seancës dëgjimore, Mustafaj kërkoi dhe ndërrimin e trupit gjykues për shkak të konfliktit që...

KPK konfirmon në detyrë prokuroren Elida Kaçkini

Komisioni i Vettingut ka konfirmuar në detyrë prokuroren Elisa Kaçkinin. Prokurorja e Tiranës Kaçkini është kandidate për në SPAK. Ajo rezultoi pa probleme në tri...

Mustafaj kandidon për Gjykatën Kushtetuese, KPK: Ka mospërputhje në deklarimet e...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit po zhvillon seancën me gjyqtarin Ilir Mustafaj, kandidat për Gjykatën Kushtetuese. Mustafaj është kandidati i dytë që i nënshtrohet...

KPK konfirmon në detyrë ish-gjyqtaren e procesit të “grupit të Shullazit”

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë sot gjyqtaren Saida Dollani. Dollani është gjyqtare në Gjykatën e Apelit për Krimet e Rënda dhe...

Kandidon për SPAK, Prokurori Nakuçi seancë dëgjimore në KPK

Prokurori Ened Nakuçi drejt kalimit të vettingut. Në Komisionin e Posaçëm të Kualifikimit është zhvilluar sot seanca dëgjimore për prokurorin e Krimeve të Rënda...

Vetting-u/ KPK-ja nis vlerësimin për 24 kandidatët për SPAK

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur procesin e vettingut për kandidatët që janë në garë për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion (SPAK). Në garë për...

Drejtësia – A mjafton vetëm pasuria për të pastruar sistemin?

Nga Emirjon Senja Besa Nikëhasani është prokurorja e parë e përjashtuar nga Sistemi i Drejtësisë prej vettingut duke shënuar kështu edhe nisjen me rezultate të...

Kreu i Apelit të Krimeve të Rënda në KPK, probleme me...

Duket se pasuria e pajustifikuar është një nga problemet e evidentuara për kreu i gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda Fehmi Petku që...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com