E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Kotzias

Etiketim: kotzias

Bushati uron kryeministrin e ri grek, mesazh dhe Tsipras e Kotzias

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka uruar kryeministrin e ri të Greqisë, Qirjako Mitsotakis, i cili fitoi një ditë më parë bindshëm në zgjedhjet...

Mediat greke: Bushati i vendosi kushte Kotzias, ku gaboi Athina

Mediat greke pranë Demokracisë së Re kanë publikuar sot një artikull në të cilin i referohen intervistës së fundit të ish-ministrit të MEPJ, Ditmir...

Kotzias kritikon Mitsotakisin për Shqipërinë

Ish-ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias në një intervistë për mediat greke ka folur lidhur me marrëdhëniet diplomatike të vendit të tij me Shqipërinë...

“Plas” në Greqi, Kotzias akuzon rëndë ministrin Kamenos

Ish-ministri i Jashtëm Nikos Kotzias ka ngritur akuza të rënda nga ministrit grek të Mbrojtjes Panos Kamenos. Në një intervistë për Kreta TV, Kotzias...

“Greqia do zgjerojë ujërat territorialë”, Paloka reagon pas deklaratës së Kotzias

Pas deklaratës se Kotzias gjatë ceremonisë së dorëzimit të detyrës se Greqia është gati të zgjerojë ujërat e saj territorialë në krahun perëndimor, nga...

Kotzias flet për herë të parë për milionin e eurove, për...

Pas deklaratës së djeshme zyrtare të qeverisë dhe nisjes së një hetimi nga ana e prokurorisë ka folur për herë të parë për mediat...

Idrizi, Bushatit: Për çfarë e falënderon Kotzias?

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, ka reaguar pas deklaratave të bëra nga ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, i cili falënderonte ministrin e...

Dorëheqja e Kotzias, Bushati: Faleminderit për përpjekjet e çmuara

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar pas dorëheqjes së homologut të tij grek, Nikos Kotzias. Nëpërmjet një statusi në llogarinë e tij në Twitter,...

Bushati-Kotzias takohen në Bruksel, diskutojnë ecurinë e dialogut Shqipëri- Greqi

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati është takuar ditën e sotme me homologun grek Nikos Kotzias, gjatë samitit të NATO-s në...

Bushati dhe Kotzias takohen 2 herë brenda ditës

Ministri i Europs dhe Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, dhe homologu i tij grek, Nikos Kotzias, kanë zhvilluar dy takime në ishullin e Rodosit....

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...