E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Kosoves

Etiketim: Kosoves

Dita e Flamurit/ Ramush Haradinaj firmos vendimin: 28 Nëntori, ditë pushimi...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që 28 nëntori, Dita e Flamurit, të shpallet ditë pushimi edhe në territorin e Kosovës. “Me...

Ndërron jetë në moshën 49-vjeçare, zv/ministri i Financave

Ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur në moshën 49-vjeçare, zv/ministri i Financave në qeverinë e Kosovës, Bojan Stojanoviç. Stojanoviç më herët ishte kryetari i...

Hashim Thaçi mesazh të fortë: Liderët e BE nuk duhet të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tashmë ka filluar që përmes “video-selfie” të përcjellë mesazhe për ngjarje të ndryshme gjeopoliitike. Kreu i shtetit në Kosovë...

“Punuan për ndarjen”, Pas Ramës dhe Thaçit, Haradinaj akuzon edhe ambasadoren...

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është rikthyer sërish idesë së ndarjes së Kosovës, ndërsa nuk harron të përmend sërish emra, që...

Haradinaj: Me Edi Ramën do shihemi në gjyq

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur sot lidhur me paralajmërimin e kryeministrit Edi Rama për padi ndaj tij. “Edi Ramën e kam...

Çfarë do të diskutojnë Rama dhe Kurti? Lideri i Vetëvendosjes zbulon...

ideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti, ka konfirmuar zyrtarisht se do të udhëtojë mbrëmjen e sotme drejt Tiranës,...

Pacolli: Gabimet e qeverisë bënë të mundur të fitojë opozita

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli i ftuar në studion e lajmeve në Ora News komentoi zgjedhjet e mbajtura në Kosovë, që u...

Letra për Hagën: Hetojeni Hashim Thaçin për arrestimin dhe zhdukjen e...

Ish-anëtari i Lëvizjes Popullore të Kosovës, Ibrahim Kelmendi, përmes një letre publike drejtuar Gjykatës Speciale, ka kërkuar nga ajo që hetojë vrasjen së veprimtarit...

Haradinaj: Ndalova grabitjen 10 miliardë euro! Thaçi, Vuçiç dhe Rama, bashkëpunëtorë!

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj është sot në mbrëmje i ftuar në një intervistë me Artur Zhejin në emisionin “360gradë”, në RTV...

Pse Ramush Haradinaj nuk pranoi mandatin e deputetit?

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve, ai do ta dorëzojë mandatin e deputetin...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...