Ballina Etiketimet Kosove

Etiketim: Kosove

Ramush Haradinaj letër qytetarëve pas dorëheqjes: Kosovës i bëhet presion i...

Pas dorëheqjes kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka drejtuar një letër të gjithë qytetarëve të vendit të tij. Haradinaj ka bërë të...

Dua Lipa entuziaste për rikthimin në Kosovë: Mezi po pres

Dua Lipa së shpejti do të rikthehet në Kosovë. Në data 2,3,4 gusht do të mbahet festivali ndërkombëtar, “Sunny Hill Festival”, në Kosovë. Në...

Cilësia e arsimit në Kosovë/ Nuk akreditohen 3 Universitete

Tri universitete publike të Kosovës: ai i Mitrovicës, Prizrenit dhe Pejës, pritet të jenë të mbyllura për vitin e ri akademik 2019-2020, me vendim...

Gruaja refugjate në Siri kërkon të kthehet në Kosovë

Ka tre vjet që Edina (emri i njohur për redaksinë), një grua nga Prishtina, kishte shkuar në Siri për t’iu bashkuar burrit të saj,...

Senatori amerikan inkurajon Kosovën dhe Serbinë t’i kthehen dialogut

Senatori amerikan, Ron Johnson, i tha kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, Kosova dhe Serbia duhet t’i kthehen dialogut. “Është me rëndësi që Kosova...

Gjermania kërkon infermierë në Kosovë

Gjermania ka nevojë për rreth 60 mijë infermierë, një pjesë të të cilëve po përpiqet t’i gjejë në Kosovë. Gjatë një vizite në Prishtinë, ministri...

FOTOT E RRALLA/ Ushtarë shqiptarë e gjermanë bashkë në luftë

Pas ardhjes së ushtrisë gjermane në Kosovë, në vitin 1941 brezi kufitar mes Malit të Zi dhe Kosovës ishte kthyer në një arenë lufte...

Presidenti francez, Macron sot në Serbi, temë kryesore dialogu me Kosovën

Sot dhe nesër, presidenti i Francës, Emmanuel Macron, do të qëndrojë në Serbi për një vizitë zyrtare. Siç shkruajnë mediet serbe, tashmë në Beograd autoritetet...

Ngacmonte seksualisht vajzat e mitura, pranga serbit në Kosovë

Një serb është arrestuar ditën e sotme në Leshak të Mitrovicës së Veriut. Lajmi është konfirmuar  nga Policia e Kosovës, por pa dhënë detaje...

Stuhi e madhe në Kosovë, për dy ditë gati 90 aksidente...

Temperaturat e larta duket se ia kanë lënë vendin motit të keq, me stuhi të mëdha ere e me shi si në vendin tonë,...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com