E hënë, Qershor 17, 2019
Ballina Etiketimet Kosove

Etiketim: Kosove

Dokumentari në Kosovë, Rita Ora rrëfen historinë e Antigonës: Kur ishte...

Para disa javësh, Rita Ora vizitoi vendlindjen e saj në Kosovë për të parë se si UNICEF po financon infermieret lokale për të shkuar...

Kosnett: Është koha për të zhvendosur vëmendjen nga e kaluara

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ka thënë se është koha për...

Ekspozitë në Gjenevë për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

ALFRED PAPUÇIU  Në Gjenevë, me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës, më 12 qershor u inaugurua nga zonja Maria Pacolli, presidente e Swiss Foundation “Ibrahim...

Autobusi me shqiptarë të Kosovës sulmohet me gurë në Serbi

Një autobus ku ndodheshin dhjetëra shqiptarë është suluar me gurë në Serbi. Udhëtarët po kalonin tranzit nga Kosova drejt Sllovenisë. Gjatë sulmit, autobusit i...

20 vite nga ndërhyrja në Kosovë, Meta: Mirënjohje përjetë SHBA, NATO-s...

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s  u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm...

LIVE nga Kosova, ceremonia për 20 vjetorin e çlirimit

Kosova shënon sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Çlirimit të Kosovës....

Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka...

Juncker: Nuk ka anëtarësim në BE për Kosovën dhe Serbinë pa...

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, porositi Kosovën dhe Serbinë, se nuk mund të llogarisin në anëtarësim në BE, pa një marrëveshje për...

Përvjetori, 20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm...

Shtëpia e Bardhë, thirrje Kosovës e Serbisë për njohje reciproke

Shtëpia e Bardhë i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë të lenë mënjanë retorikën ekstremiste dhe të punojnë për një marrëveshje që përqendrohet në njohjen...

EDITORIAL

Denoncimi i PD: Edi Rama po kërkon arrestimin me forcë të Lulzim Bashës

Partia Demokratike ka denoncuar sot një skenar të Edi Ramës për të urdhëruar prokurorinë që të shoqërojë...

FORUM

Detyrimet e Ramës, gati hapja e burgjeve!

Nëse i bën një shoshitje fjalimeve të maskuara si ‘elektorale’ të Edi Ramës nëpër Shqipëri, ajo që...

Britania po largohet nga BE, por jo nga Evropa

Nga Malcolm Rifkind Në politikën britanike, asgjë nuk ka qenë më e njëjtë që nga referendimi i vitit...