E shtunë, Qershor 15, 2019
Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: kosova

Haradinaj i kthen reston Ramës/ Kosova paralajmëron taksë 100% me...

Shqipëria dhe Kosova mbyllen dje një takim për lehtësimin e tregtisë, por duket se në vend të lehtësimit një luftë e re tregtare dhe...

Sali Berisha: Takohen në Tiranë tradhtarët e kombit, Rama, Thaçi, Haxhiu

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të ashpra në adresë të kryeministrit Edi Rama, presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe gazetarit Baton Haxhiu. Duke...

“Kosova”, cila ishte këshilla e Dobrica Qosiçit për serbët pak para...

Dobrica Qosiç, ish-një prej zërave më të fuqishëm akademikë të Serbisë i angazhuar me kauzat nacionaliste, sidomos në raport me Kosovën, pak para vdekjes...

Parada ushtarake e Serbisë në Nish, reagime nga SHBA dhe Kosova

Serbia të enjten ka mbajtur paradë ushtarake në Nish, me të cilën ka shënuar Ditën e Fitores ndaj Gjermanisë naziste në Luftën e Dytë...

Fondacioni Soros kërkoi që minierat e Trepçës t’i jepen Serbisë

Fondacioni për Shoqërinë e Hapur Dega-Beograd (Soros Foundation), është nxitësi dhe autori i studimit të detajuar për këmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hashtag.al ka...

Vuçiç: Plani im dështoi, Kosova do ta fitojë pavarësinë në tërë...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar për "TV Pink" se oferta e tij për zgjidhjen e çështjes së Kosovës nuk kaloi për shkak...

Haradinaj: Këmbimi i territoreve vonoi një vit dialogun

Gazeta gjermane "Die Welt" i ka kushtuar këtë javë disa artikuj problematikës së marrëdhënieve Kosovë-Serbi në kuadër të samitit të Berlinit. Në një intervistë...

Dialogu, Kosova nuk i beson BE-së kërkon përfshirjen e SHBA-së

Kosova nuk i beson krejtësisht BE për dialogun me Serbinë, kërkon përfshirje të SHBA-së në proces. Për presidentin e Kosovës, perspektiva e premtuar e...

Këngëtarja shqiptare këngë të dashurit të vrarë në atentat mafioz

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Fjolla Morina ka publikuar një këngë të re, një baladë dashurie. Mediat raportojnë se Fjolla ia ka kushtuar këngën...

Kadare kërkon përfshirjen e Kosovës në raportin e OKB për dhunën...

Kombet e Bashkuara do të miratojnë një raport të posaçëm mbi dhunën seksuale në vendet në konflikt. Në diskutimin e organizuar në Këshillin e Sigurimit...

EDITORIAL

Paralajmërohet shkrirja e parlamentit ilegjitim

Parlamenti duhet të ketë 140 deputetë. Mëqënëse tani nga listat nuk ka më deputetë, ndonëse të blerë...

FORUM

Suela Musta, si viktima model e këtyre 30 viteve….

Nga: Endira Bushati * Suela Musta, si viktima model e këtyre 30 viteve.... Suela Musta, sot është në burg... Informacionet...

Sulmi frontal i Ramës ndaj opozitës, tregon rreziqet e shtetit njëpartiak

Nga: Vincent W.J. van Gerven Oei Megjithëse ka kaluar vetëm një javë nga publikimi i përgjimeve Dako-Avdylaj, duket sikur...