E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: kosova

Një javë pas bojkotit të samitit, Kosova merr kryesimin e SEECP

Kosova ka marrë kryesimin e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP). Një javë më parë, kryesimin e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore...

Një javë pas bojkotit të samitit, Kosova merr kryesimin e SEECP-së

Kosova ka marrë kryesimin e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP). Një javë më parë, kryesimin e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore...

Zbehen shanset, Kosova rrezikon të mbetet jashtë INTERPOL

Komiteti Ekzekutiv i INTERPOL-it ka vendosur të dërgojë dosjen e Policisë së Kosovës për votim në Asamblenë e Përgjithshme të kësaj organizate, që sivjet...

SHBA “hap thesin”, Kosova përfiton 34 milionë dollarë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe drejtoresha e misionit të USAID-it në Kosovë Lisa Magno nënshkruan sot një amendament në marrëveshjen dypalëshe për bashkëpunim...

Ç’po ndodh në Beograd? Televizioni shtetëror serb njeh Kosovën si të...

Televizioni shtetëror serb, RTS, ka ngjallur polemika të shumta në Serbi. Gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë, RTS, ka shfaqur një hartë të Evropës, ku në...

“Në BE mendojnë se Rama e ka acaruar situatën”

Gazetari i njohur nga Kosova, Agustin Palokaj, i cili prej disa vitesh raporton nga Brukseli, është i mendimit se, Shqipëria rrezikon të presë disa...

Shqipëria me Kosovën unifikojnë diplomacinë, reagon kryeministrja serbe

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç ka reaguar ashpër ndaj nënshkrimit të marrëveshjes, për unifikimin e misioneve diplomatike mes Kosovës dhe Shqipërisë. Ajo e dënoi nënshkrimin...

Fatura e taksës 100% / Sa përfitoi Shqipëria dhe sa ka...

Në pak muaj, Kosova është kthyer për Shqipërinë në partnerin e dytë tregtar të eksporteve, duke lënë pas Spanjën e duke u renditur direkt...

Situata para votimeve shqetëson pushuesit nga Kosova

Pyetja çfarë do të ndodhë nesër në Shqipëri dhe situata e tensionuar me frikën e përplasjeve ka shqetësuar edhe pushuesit nga Kosova që këtë...

Kosnett: Kosova dhe Serbia të vendosin vetë ç’duan, SHBA nuk e...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka deklaruar se Kosova dhe amerikanët kanë marrëdhënie miqësie shumë të fortë, pavarësisht...

EDITORIAL

Edi Rama projekton ndryshime në qeveri, Ngjela ministër drejtësie

-Spartak Ngjela piketohet për ministër drejtësie, Pandeli Majko largohet nga qeveria në rrugë pa kthim, ndërsa disa...

FORUM

Andi Bushati: Si po kërkon Rama të mbyllë “Të paekspozuarit” e Ylli Rakipit, si po bën presion për “Opinionin” e Fevziut dhe si përpiqet...

Nga Andi Bushati - Disa diplomatë, OSBE-ja, shoqatat ndërkombëtare të lirisë së shtypit dhe ato shqiptare të të...

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...