Ballina Etiketimet Korrupsioni

Etiketim: korrupsioni

“Shqipëria s’plotëson kërkesat e BE për luftën kundër korrupsionit”

Transparency International publikon raportin Vlerësimi i Sistemit Kombëtar të Integritetit -Shqipëria 2016. “Shqipëria nuk i plotëson kërkesat e Bashkimit Europian për luftën kundër korrupsionit dhe...

Tjetër skandal, me 300 mijë lekë futesh në shkollën profesionale

Nëse në Shkodër për 100 euro merrje provimin, në Tiranë, në Shkollën e Mesme Profesionale “Karl Gega” , me 300 mijë lekë mund të...

Gjyqtarët kërkojnë mbrojtjen e fëmijëve dhe pasurive të tyre

Përpos garancive ekonomike, ku përfshihen rrogat, bonuset dhe pensionet e çmendura, prokurorët dhe gjyqtarët, të cilët do t’i mbijetojnë procesit të Vetingut, kërkojnë mbrojtje...

Washington Times: “Një albatros në Shqipëri? Edi Rama, pengues i reformës”

"Shqipëria ka një pengesë të madhe, shpërfillje arrogante të qeverisë aktuale, në sundim e ligjit dhe të një marrëdhënie intime me krimin e organizuar...

Politics: ”Rinia drejt emigrimit, në Shqipëri nuk jetohet”

Emigrimi në Shqipëria nuk është asgjë e re. Që nga rënia e komunizmit në vitin 1990, qindra e mijëra njerëz janë larguar nga vendi....

Qeveria Rama duhet rrëzuar një orë e më parë si qeveri...

Edi Rama erdhi me premtime të mëdha para fushatës së qershorit 2013. Premtoi luftë ndaj monopoleve, por nuk i rrëzoi dhe nuk i penalizmi....

Hierarkia e vlerave në arsim, domosdoshmëri e kohës

“Ku është meritokracia?! Ministrja e inovacionit dhe administrtës publike, zonja Milena Harito thot në një intervistë se njerëzit më të aftë kanë të drejtë...

Kryeprokurori Adriatik Llalla: Grupet kriminale në zyrat e shtetit

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla deklaroi sot se grupet kriminale me mbështetje politike nuk janë vetëm një fenomen shqiptar. I pranishëm në analizën vjetore...

Kush fiton nga dështimi i Lu dhe Vlahutin

Nga Ilir Levonja- Nga nëntori i vitit që shkoi, ambasadori i Shteteve të Bashkuara, u tha shqiptarëve midis të tjerave se..., ata që nuk e...

Dritan Hila: Rama po i bën gjëmën të ardhmes tonë

Opinionisti Dritan Hila ka komentuar intervistën e dhënë dje nga Kryeministri Edi Rama për gazetaren Eni Vasili, në “News 24”. Hila ndalet në përgjigjet...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com