E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Korrupsioni

Etiketim: korrupsioni

Shqetësimet e biznesit, plagë taksat e larta dhe korrupsioni

Taksat e larta dhe korrupsionin e zyrtarëve, për bizneset shqiptare janë pengesat më të mëdha në aktivitetin e tyre. Anketa e Ndërmarrjeve e zhvilluar...

Strategjia për krimin e korrupsionin- SPAK e Prokuroria, në 2020 rritet...

Brenda vitit të ardhshëm do të rritet me 30% volumi i pasurive të dyshimta të krijuara përmes krimit e korrupsionit, ndërkohë që së paku...

Korrupsioni ne Akademinë e Policisë, ja sa kushton një kapele polici

Lufta kundër korrupsionit është një ndër kushtet kryesore të vendit për integrimin në BE, por ditë pas dite vijojnë të denoncohen raste të korrupsionit. Një...

Mediat e huaja: Shqipëria përballet me plagë të korrupsionit

Media e njohur botërore AFP ka shkruar një artikull kushtuar vendin tonë me titullin “Gjykatat, kanabisi, korrupsioni, Shqipëria lufton kundër djajve të vjetër”. Në shkrim...

Luftoni korrupsionin, për të shpëtuar “shpirtin” e Evropës

Nga Guy Verhofstadt Bruksel – Si drejtuese e Drejtorisë Kombëtare Kundër Korrupsionit në Rumani (ADN) midis viteve 2013-2018, Laura Kodruza Koveshi, kryesoi dhënien e qindra...

Në Shqipëri na mbyti korrupsioni, por shikoni pse u shkarkua ky...

Ndërkohë që në Shqipëri korrupsioni është bërë mal dhe vendi është kapur prej fyti nga oligarkët, Britania e Madhe vjen me një standard tjetër...

Korrupsioni/ ILDKPKI: 315 deputetë e kryebashkiakë në Prokurori dhe te Pastrimi...

315 zyrtarë të rangjeve më të larta janë referuar në Drejtorinë e Përgjithshme të Pastrimit të Parave apo Prokurori nën dyshimin e përfshirjes nëpër...

Korrupsioni, ministrja Gjonaj njofton rezultatet e aksionit

Ministrja e Drjtësisë, Etilda Gjonaj, në vijim të luftës kundër korrupsionit, ka njoftuar marrjen e 8 masave disiplinore. Në një deklaratë për mediat, Gjonaj...

Skandal korrupsioni në Bullgari, i përfshirë edhe “krahu i djathtë” i...

Dhjetëra politikanë bullgarë janë përfshirë në një skandal korrupsioni pasi kanë favorizuar një firmë ndërtimi e cila më pas u ka ofruar shtëpi me...

Korrupsioni, gjeneratori i palumturisë – Gallup: Lumturia e shqiptarëve rritet lehtë

Pavarësisht se ka fituar 5 pozicione në Raportin Global të Lumturisë 2019, i cili publikohet çdo vit nga Gallup, vendi ynë vijon të mbetet...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com