E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Korfuz

Etiketim: Korfuz

Shqiptari kapet me 20 kg marijuanë në Korfuz

Policia greke në Korfuz ka arrestuar një shqiptar, pasi u kap me 20 kg marijuanë. Ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Droga u...

Lëshohet alarmi SOS/ Anija e linjës Sarandë-Korfuz pëson defekt në mes...

Ndërkohë vijon krehja e zonës së kanioneve për tu siguruar që nuk ka persona të tjerë që mund të kenë nevojë për ndihmë. Anija “Saranda...

Zhduket në Korfuz 35-vjeçari shqiptar, familja vë alarmin

Një 35-vjeçar shqiptar, emigrant prej vitesh në Greqi, i identifikuar si Skënder Toska, baba i dy fëmijëve ka humbur gjurmët që prej 1 prillit...

Krimi në Korfuz, mjekja ligjore: Vrasje brutale, vajza duart lart

Mjekja ligjore Hrisavgji Kushi në Korfuz ka folur për një vrasje brutale të 28-vjeçares Angjelina Petro nga babai në Korfuz. Ajo ka thënë se...

Deputetja e greke: Sa emigrantë të tjerë do të vajtojmë si...

Deputetja e SYRIZA në Korfuz, Fotini Vaki, ka bërë një deklaratë lidhur me vrasjen e shtetasit shqiptar në Korfuz: "Sa imigrantë të tjerë do...

Mediat greke: Vrasja e shqiptarit nga një anëtar i Agimit të...

Mediat greke shkruajnë sot se vrasja e 63-vjeçarit Petrit Zifle në Korfuz është kryer nga një anëtar i Agimit të Artë. Ngjarja ndodhi më 25...

Incidenti i Kanalit të Korfuzit, arkeologët amerikanë: Shqipëria pa faj

Një ekspeditë amerikane, me në krye James Goold, studiues i arkeologjisë nënujore, i njohur ndër të tjera për betejën ligjore mbi fatin e anijes...

Saimir Tahiri takoi në Korfuz Artan Habilajn? Prova e re që...

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi sot 'arrest shtëpie' për Saimir Tahirin pas kërkesës së Prokurorisë e cila ka administruar prova të reja nga...

Turistë dhe çekiçë

Nga Dritan Kaba Vetem 7 metra nga bregu i detit bashkia e Sarandes ka rikonfirmuar nje leje te nje pallati 8 katesh. Nje leje e dhene...

“Marrëveshja e detit” me Shqipërinë, Tsipras kërkon ndihmën e Italisë

Nga ishulli i Korfuzit, në konferencën e parë ndërqeveritare Greqi-Itali, Alexis Tsipras dhe Paulo Gentiloni, bashkë me 6 ministra të secilës qeveri kanë vendosur...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...

(Mos)hapja e negociatave..?!

Nga Kastriot Islami - Është për të ardhur keq dhe për ta cilësuar lajm shumë të hidhur një...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com