E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Korçës

Etiketim: Korçës

I penduari: Si i zhvasnim njerëzit në hipotekën e Korçës, Kryeregjistruesi...

Zbardhet rrëfimi në prokurori i punonjësit të hipotekës Ersild Gorari: Certifikatat i plotesonim ne rruge ose ne lokal. Kryeregjistruesi kerkonte gjithmone 2/3 e pageses Ersild...

TEC-i i Korçës, Klosi: Ja pse s’ka shanse të nisë nga...

Pas letrës së kryebashkiakut të Korçës, Sotiraq Filo drejtuar ministrave të Ramës, Blendi Klosi dhe Belinda Balluku për të mos autorizuar ndërtimin e TEC-it...

LETRA/ Intelektualët e Korçës i shkruajnë Ramës: Ja pse jemi kundër...

Një grup intelektualësh në qytetin e Korçës i kanë nisur një letër kryeministrit Edi Rama ku shprehin mosdakordësinë e tyre me planin për ndërtimin...

Ngujohen edhe studentët e Universitetit të Korçës

Protesta e studentëve tashmë prej një javë është bërë nëpër fakultete duke u ngujuar. Universiteti më i fundit që ka vendosur që të ngujohet pas...

Rehabilitimi në hyrje të Korçës – ARRSH: Nisin punimet. Ndërhyrjet që...

Kanë nisur punimet për rehabilitimin e kryqëzimit kryesor në hyrje të Korçës, rruga “Muzaka”. Sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar, ky investim pritet të përmirësojë ndjeshëm...

“Po bën monolog si Rama “, dështon takimi i studentëve të...

Studentët e Universitetit të Korçës kanë braktisur mbledhjen e Senatit. Nervozimi erdhi pas fjalimit të gjatë të Rektorit, që si duket më shumë i...

Furtunë në policinë e Korçës, shkrihen disa sektorë dhe transferohen disa...

Ndryshime kanë ndodhur së fundmi në Policinë e Qarkut juglindor të Korçës. Burime për “News24” bëjnë me dije se janë shkrirë plotësisht sektori i...

Pazari i Vjetër i Korçës nominohet për çmimin prestigjioz në Londër

Rivitalizimi i Pazarit të Vjetër të Korçës është nominuar për “Projektin e Rinovimit të Vitit në Çmimet e Evropës në Zhvillim”, në Londër. Ky është...

Televizionet/ Përfundon dixhitalizmi tokësor në qarkun e Korçës

Pas qarkut të Beratit, tashmë dhe në atë të Korçës, Autoriteti i Mediave Audiovizive, AMA, ka përmbyllur me sukses procesin e dixhitalizimit të transmetimeve...

Biznes tallavaje në Senatoriumin e Korçës, kërnackat po dëmtojnë pacientët (VIDEO)

Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një statusi në faqen e tij në “Facebook”, ka publikuar një video të bërë në Senatoriumin e Korçës....

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com