Ballina Etiketimet Korce

Etiketim: korce

Në Korçë, ”hemorragji” e refugjatëve nga Lindja e Mesme

Hemorragjia e klandestinëve nga Lindja e Mesme që synojnë vende të BE-së nëpërmjet Shqipërisë, nuk ka të ndalur. Me gjithë masat e marra nga...

Tronditëse në Korçë, pronari i lokalit vetëvritet me armë gjahu në...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Korçës, vetëm pak minuta më parë. Një person ka vrarë veten me armë gjahu, në ambientet...

Tërmeti në Korçë, shumë banesa të dëmtuara në Vidohovë dhe Qafëzezë

Shumë banesa në Vidohovë dhe Qafëzezë janë të pabanueshme nga tërmeti i një dite më parë në Korçë. Kurse për shtëpitë që kanë dëmtimet...

Tërmet i fortë shkund Korçën, njerëzit dalin në rrugë në mëngjes...

Një tërmet i fuqishëm është shënuar në para pak minutave në Korçë. Mësohet se lëkundjet kanë qenë të forta me magnitutë 5.2. Lëkundjet u dëgjuan...

Në gjurmët e Vangjush Mios. Piktorë nga e gjithë bota frymëzohen...

Kolonia ndërkombëtare e artistëve figurativë “Ditët e Mios” ka sjellë në Korçë 19 piktorë nga Polonia, Maqedonia e Veriut, Greqia, Mongolia, Arabia Saudite, Kosova...

Vidhnin orendi shtëpiake në banesave, pranga dy hajdutëve në Korçë

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë, ndërsa janë proceduar penalisht dhe dy të tjerë, të dyshuar si autorë të vjedhjes së banesave...

Frontex kap 32 kurdë e irakianë në Korçë

Në 24 orët e fundit janë kapur 32 refugjatë nga ana e policisë kufitare në bashkëpunim me FRONTEX. Pjesa më e madhe e refugjatëve...

Nga vrasja horror e taksistit me prerje fyti, te kërcënimi për...

Policia e Korçës ka identifikuar autorin e telefonatës së rreme, që dha alarmin për vendosjen e një bombe në makinën e gjyqtarit Markelian Kuqo....

Aksident i frikshëm në Korçë, përplasen tre automjete

Një aksident i frikshëm raportohet të ketë ndodhur në Korçë ku janë përplasur tre automjete. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së hënës ndërsa për fat...

Tri çifte binjakësh në klasë të parë

Kjo është shkolla Fan Noli, por klasa e pare-C është më vecanta sepse në të mësojnë për herë të parë a,b,c-në tri çifte binjakësh....

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...