E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Kontrolli i larte i shtetit

Etiketim: kontrolli i larte i shtetit

KLSH: Prej 3 dekadash s’ka inventar për pyjet, moratoriumi s’funksionoi, asnjë...

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka publikuar raportin e auditit për periudhën 2016 – 2018 mbi efektivitetin e menaxhimit dhe administrimit të fondit pyjor...

KLSH: Të blesh shtëpi në Shqipëri, mision i pamundur

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka përfunduar një audit në lidhje me efektivitetin e programeve sociale për strehimin e qytetarëve. Sipas KLSH-së në Shqipëri ky...

KLSH: Institucionet, 24 miliardë lekë dëm buxhetit

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka raportuar shkelje dhe abuzime në vlera të konsiderueshme, për shkak edhe të korrupsionit. Sipas raportit të KLSH-së për...

Kontrolli i Lartë i Shtetit: 1,7 miliardë euro, dëm në financat...

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka zbuluar gjatë auditieve të zhvilluara vitin e shkuar dëme kolosale në financat e shtetit e lidhur kjo si...

Në ndjekje penale nga KLSH – 122 drejtues institucionesh në prokurori...

Nga kryetarë bashkish, te titullarë apo ish-titullarë të Agjencisë së Kthimit të Pronave, hipotekave, zyrave të ALUIZNI-t, drejtues spitalesh apo entesh, ka arritur në...

KLSH: 1.5 miliardë dollarë humbje në buxhet prej korrupsionit

Nga auditimet e kryera gjatë vitit 2018 nga Kontrolli i Lartë i Shtetit, vlera e efekteve negative në buxhet nga keqmenaxhimi, shpërdorimi i fondeve...

KLSH kallëzon 5 ish-regjistrues të Hipotekës së Kavajës

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori 5 ish-regjistrues të Hipotekës së Kavajës. Sipas KLSH, të kallëzuarit janë  S.C, me detyrë ish-Regjistrues,...

KLSH dërgon në Prokurori ish-drejtorin e ATP-së Tiranë, ja për çfarë...

Kontrolli i Lartë i Shtetit kallëzon në prokurori për shpërdorim detyre  ish-nëndrejtorin e përgjithshëm dhe ish-drejtor i kompensimit të Agjencisë së Trajtimit të Pronave,...

“Përjetësia e dyfishtë”, jeta e bashkëshortëve heronj të UÇK-së

Kontrolli i Lartë i Shtetit promovoi librin "Përjetësia e dyfishtë" e autorit Bedri Islami.Kjo vepër sjell në detaje jetën e bashkëshortëve Xhevë e Fehmi...

KLSH kallëzon në Prokurori 2 ish-regjistrues dhe 6 punonjës të Hipotekës...

Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka kallëzuar në prokurori 8 punonjës të ZVRPP-së (Hipotekës) në Sarandë. Sipas KLSH, mësohet se janë kallëzuar dy...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com