Ballina Etiketimet Kontroll

Etiketim: kontroll

Në sitë ”Fast-food-et” dhe dyqanet pranë shkollave

Helmimi i 61 nxënësve të shkollës së mesme në Postribë, ka vënë në lëvizje institucionet në Shkodër. Paçka se zyrtarisht përgjigjia që do të...

Pastrimi i parave, më shumë kontroll mbi zyrat e këmbimit valutor

Teksa agjencitë e këmbimit valutor kanë rezultuar me rrezik të lartë për pastrimin e parave në raportin e fundit të Moneyval (mekanizimi europian për...

Kontroll spitaleve private

Çdo diagnozë e pacientit apo dhe të gjitha medikamentet që përdoren për trajtimin mjekësor të tij tanimë do të kontrollohet nga një audit i...

“Ramës i ushtrohet kontroll special nga policia e kufirit e Mbretërisë...

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me denoncime në rrjetet sociale. Pak minuta më parë ka publikuar një foto ku shihet kryeministri Edi Rama dhe një tjetër...

Kontroll parave publike – Qeveria e “detyruar” të japë llogari

Në tre vitet e ardhshme qeveria duhet të jetë shumë e kujdesshme në planifikimin  e investimeve, në mënyrën se si shpenzohen paratë e taksapaguesve...

“I tmerruar nga pjesëmarrja në protestë, Rama urdhëron kontrollin e të...

Një qytetar ka denoncuar se forcat e policisë së Shtetit po kryen kontrolle në të gjitha hotelet e Tiranës Durrësit dhe Vlorës që sipas...

Masa administrative ndaj dhjetëra taksive, kontroll edhe urbanëve

Nën 'lupën' e policisë rrugore krahas drejtuesve të mjeteve të vogla, janë vëzhguar edhe drejtuesit e mjeteve të transportit publik. Sipas policisë, janë verifikuar dhe...

SHBA merr nën kontroll pikat kufitare në Shqipëri, ja skenari

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të asistojnë autoritetet shqiptare për blindimin e kufijve, duke rritur maksimalisht kontrollin dhe sigurinë, për identifikimin dhe kapjen...

Policia e Shtetit “kreh” Tiranën (VIDEO)

Policia e Shtetit ka ushtruar kontrolle të bëfasishme në Tiranë për rritjen e parametrave të sigurisë ne vend. Policia bën me dije se po...

Kush i financion partitë? Nismat për kontroll kanë dështuar

Kreu i KQZ-së, Klement Zguri këtë të mërkurë në Komisionin e Ligjeve, deklaroi se: “Nuk mendoj se do të duhet të dilet në vendimarrje pa...

EDITORIAL

Asgjë e re nga FRONTI i Luksemburgut për Shqipërinë tonë!

Ministrat e 28 vendeve të Bashkimit Europian dje, të mbledhur në Luksemburg, nuk kanë arritur të marrin...

FORUM

Pse më erdhi turp nga Edi Rama në Beograd?

Nga Bardhyl Mahmuti* Më 10 tetor 2019, pas takimit në Novi Sad me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama,...

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com