E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Kontroll

Etiketim: kontroll

Kontroll spitaleve private

Çdo diagnozë e pacientit apo dhe të gjitha medikamentet që përdoren për trajtimin mjekësor të tij tanimë do të kontrollohet nga një audit i...

“Ramës i ushtrohet kontroll special nga policia e kufirit e Mbretërisë...

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me denoncime në rrjetet sociale. Pak minuta më parë ka publikuar një foto ku shihet kryeministri Edi Rama dhe një tjetër...

Kontroll parave publike – Qeveria e “detyruar” të japë llogari

Në tre vitet e ardhshme qeveria duhet të jetë shumë e kujdesshme në planifikimin  e investimeve, në mënyrën se si shpenzohen paratë e taksapaguesve...

“I tmerruar nga pjesëmarrja në protestë, Rama urdhëron kontrollin e të...

Një qytetar ka denoncuar se forcat e policisë së Shtetit po kryen kontrolle në të gjitha hotelet e Tiranës Durrësit dhe Vlorës që sipas...

Masa administrative ndaj dhjetëra taksive, kontroll edhe urbanëve

Nën 'lupën' e policisë rrugore krahas drejtuesve të mjeteve të vogla, janë vëzhguar edhe drejtuesit e mjeteve të transportit publik. Sipas policisë, janë verifikuar dhe...

SHBA merr nën kontroll pikat kufitare në Shqipëri, ja skenari

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të asistojnë autoritetet shqiptare për blindimin e kufijve, duke rritur maksimalisht kontrollin dhe sigurinë, për identifikimin dhe kapjen...

Policia e Shtetit “kreh” Tiranën (VIDEO)

Policia e Shtetit ka ushtruar kontrolle të bëfasishme në Tiranë për rritjen e parametrave të sigurisë ne vend. Policia bën me dije se po...

Kush i financion partitë? Nismat për kontroll kanë dështuar

Kreu i KQZ-së, Klement Zguri këtë të mërkurë në Komisionin e Ligjeve, deklaroi se: “Nuk mendoj se do të duhet të dilet në vendimarrje pa...

VIDEO/ Kujdes! Te ‘Komuna e Parisit’ ndodhet policia, ja çfarë po...

Referuar ankesave dhe telefonatave  nga qytetarët e Tiranës drejt numrit 112 nga të cilat rezulton se, shumica e tyre janë për vështirësi apo bllokime...

Reforma e ujit, nga 1 shkurti kontroll derë më derë

1 shkurti është data që do nisë aksioni derë më derë dhe çdo ndërhyrje do penalizohet sikundër e parashikon ligji”, kështu tha zëvendësministri i...

EDITORIAL

Krejt krimi i organizuar dhe mafia politike po hetojnë Presidentin

I gjithë llumi politik i mazhorancës, duke futur edhe disa deputetë pa pikë intelekti nga opozita e...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: Politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...