E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Kontrabande

Etiketim: kontrabande

Kontrabandë nga Greqia dhe Turqia, nën hetim edhe një doganier

Finalizohet operacioni antikontrabandë i koduar “Zëmblaku”. Është arrestuar në flagrancë 1 shtetas, si edhe procedohen penalisht 2 të tjerë, njëri prej të cilëve me detyrë...

Kontrabandë mallrash e loto, kapet pronari i lokalit në Korçë

Aksioni kundër informalitetit ka mbërritur edhe në qytetin juglindor të Korçës. Një 64-vjeçar, pronar i një lokali, është arrestuar nga Policia e Korçës, pasi...

Kontrabandë me materiale ndërtimi – Arrestohen 2 doganierë të Morinës

Arrestohen në flagrancë 3 shtetas, 2 prej të cilëve me detyrë doganier. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP...

Kontrabandë me fruta të thata, arrestohet doganieri dhe 3 persona

Një doganier është arrestuar këtë të premte në Doganën e Kapshticës, pasi lejoi kalimin e 4 mjeteve me mall të dyshuar kontrabandë pa ushtruar...

Me ambulancë cigare kontrabandë, gjykata jep masën e sigurisë për doktorin...

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë për shoferin e ambulancës dhe doktorin e Autoritet Portual Durrës, mbi të cilët rëndon akuza e...

Fasule kontrabandë, dy doganierë e një biznesmen në pranga

Dy doganierë dhe një biznesmen janë vënë në pranga nga policia pasi akuzohen se kanë lejuar kalimin e mallrave kontrabandë. Arrestimet janë bërë në Korçë,...

Drogë, cigare dhe alkool kontrabandë nga Shqipëria në Itali, 9 në...

Një operacion i policisë italiane ka dërguar në pranga 9 persona. Shqiptarë e italianë janë prangosur pasi akuzohen për trafik droge, kanabisi, cigare dhe...

VIDEO/ Sillnin kontrabandë pjesë makine, 5 të arrestuar në Tiranë, dy...

Pesë persona kanë përfudnuar në pranga dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim në kryeqytet, pasi akuzohen se sillnin kontrabandë, pjesë këmbimi dhe...

Ilaçe dhe naftë kontrabandë, arrestohen farmacisti dhe gomisti

Një sasi e konsiderueshme nafte dhe medikamentesh kontrabandë janë sekuestruar nga policia e Durrësit gjatë finalizimit me sukses të dy operacioneve. Në pranga kanë rënë...

Shkodër, sekuestrohet 210 kg duhan që do kontrabandohej në Mal të...

I dyshuar për kontrabandë duhani, kishte si qëllim tregtimin drejt Malit të Zi, i sekuestrohen 210 kg duhan i grirë, shpallet në kërkim shtetasi...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Kastriot Islami: Reforma e dështuar…

Nga Kastriot Islami Reforma zgjedhore duket se ka dështuar fatkeqësisht pa nisur, sepse mbi të gjitha, Rama s’është...

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com