E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Konrad Adenauer

Etiketim: Konrad Adenauer

Basha: Aleatët e Shqipërisë, asnjëherë të gatshëm te mbyllin sytë për...

Kryetari i opozitës shqiptare, Lulzim Basha, në përshëndetjen e tij në ceremoninë e 10-vjetorit në Shqipëri, e cilësoi Fondacionin Konrad Adenauer si avokatin më...

Presidenti Meta dekoron drejtorin e Fondacionit “Konrad Adenauer”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi drejtorin e Fondacionit “Konrad Adenauer” në Shqipëri, zoti Walter Glos me dekoratën “Për Merita të Veçanta Civile”. Presidenti Meta...

Tirana Lexon për të kujtuar…

Në bashkëpunim me "Fondacionin Konrad Adenauer" dhe "Shtëpinë e Evropës" në Tiranë, Instituti për Demokraci Media dhe Kulturë (IDMC) nisi sot serinë e aktiviteteve...

Të gjitha dështimet e qeverisë së Edi Ramës, sipas Fondacionit politik...

Fondacioni «Konrad Adenauer», i cili është i afërt me partinë e kancelares gjermane Angela Merkel, kritikon mungesën e rezultateve të qeverisë shqiptare në luftimin...

Basha me kreun e fondacionit ‘Konrad Adenauer’: Bashkëpunim për ndalimin e...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në një takim drejtorin e Fondacionit ‘Konrad Adenauer’ në Shqipëri, Walter Gloss. Ky takim kishte si qëllim...

Zbulohet programi “gjerman” i PD, ja çfarë përmban oferta e Bashës

Ja disa nga premtimet kryesore ekonomike të opozitës, të hartuara me mbështetjen dhe ekspertizën e ekspertëve të CDU-së së Kancelares Merkel dhe Fondacionit “Konrad...

Sondazhi: Qeveria aktuale e krahasuar me paraardhësen

Qendra Shqiptare për Qeverisje të Mirë, një organizatë joqeveritare në Tiranë e mbështetur nga fondacioni gjerman Konrad Adenauer, ka realizuar një sondazh në terren...

Infrastruktura/Haxhinasto: Liberalizimit i tregut rajonal

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto, ka marrë pjesë në konferencën “Progresi i Shqipërisë për agjendën e konektivitetit, në sektorët e Transportit dhe...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...

(Mos)hapja e negociatave..?!

Nga Kastriot Islami - Është për të ardhur keq dhe për ta cilësuar lajm shumë të hidhur një...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com