E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Koni

Etiketim: Koni

VKM për Kopshtin Botanik, Koni kundër: Cënon autonominë e universiteteve

Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni ka reaguar në lidhje me VKM për Kopshtin Botanik, i cili i ka kaluar në varësi Bashkisë...

Koni mbështet Asambletë: Procesi në emergjencë

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, deklaroi sot se mbështet qëndrimet e Asambleve të Fakulteteve. ''Unë personalisht si Rektor i Universitetit të Tiranës,...

Përplasja me studentët, Koni: Policët sjellje të papërgjegjshme

Pas përplasjeve verbale dhe fizike mes disa studentëve të fakultetit të Ekonomikut dhe Drejtësisë me punonjës të forcave të rendit, ka reaguar rektori i...

Akreditohet Universiteti i Tiranës, Koni: Vlerësimi, rezultat i punës mësimore dhe...

Universiteti i Tiranës është vlerësuar pozitivisht nga Agjencia e Sigurimit të cilësisë në arsimin e lartë,  duke u akredituar për 4 vitet e ardhshme....

Nën hetim për korrupsion, reagon Rektori Koni: Mbështes veprimet e prokurorisë

Prokuroria nisi sot hetimet ndaj Rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni dhe ish-Rektorit Dhori Kule për veprat e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës. Disa...

Regjistrimet në Fakultete – Koni: Ritëm i lartë, mbi 80% nga...

Për të gjithë ata maturantë  të cilët kanë qenë në pritje të raundit të dytë për t’u regjistruar nëpër fakultete, këtë të premte ka...

Vendet bosh – Universitetet, Koni: Nuk ka kuota shtesë, por rishpërndarje...

Në Universitetin e Tiranës kanë mbetur 20% të kuotave bosh, edhe pse procesi është në prag të përfundimit. Rektori i Universiteti të Tiranës Mynyr Koni...

EDITORIAL

Gjekmarkaj: Meta bëri aktin e duhur. Borchardt ishte i njëanshëm

 Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës në “News 24” tha se...

FORUM

Dvorani dhe manovra për kurth Presidentit. Avokati Popullit nxjerr dokumenta

Po zbardhet krejt skema mafioze e lojës së PS me kryetarin e KED, Ardian Dvorani për të...

Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë

Mirënjohje dhe krenari për Dëshmorin më të ri Dibrës Nga Dr. Hasan Shkëmbi           ...