E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Kompanite

Etiketim: kompanite

Nga SHBA e deri Lindja e Largët – Cilat janë 25...

Nga Amazon tek Disney, sipas analizës së realizuar nga Brand Finance, 25 markat më të mira në botë kapin një vlerë të përbashkët prej...

Kur “bosi” pushohet nga kompania e tij, 3 histori reale nga...

Emrat e liderëve të disa bizneseve janë kaq shumë të shoqëruara me kompanitë që drejtojnë sa që në një moment bëhet e pamendueshme që...

Klima/ Ja cilat janë 20 kompanitë që prodhojnë një të tretën...

Mbi një e treta e dioksidit të karbonit dhe emetimeve të metanit, të ashtuquajturat gazra serë, janë prodhuar nga vetëm 20 gjigandë ndërkombëtarë të...

Lista e kompanive që bënë blerje fiktive për të shmanguar taksat,...

Kompani të njohura koncesionare, ose të fushës së ndërtimit, figurojnë në listën e subjekteve që kanë marrë fatura fiktive blerjeje dhe janë përfshirë në...

FUSHA dhe A.N.K., kompanitë që premtojnë projekte të mëdha, me fitime...

Së fundmi janë shtuar kompanitë me një aktivitet modest, të cilat marrin përsipër që të realizojnë projekte të mëdha, duke “shfrytëzuar” zellin e qeverisë...

“Torta” e fluturimeve ajrore në Shqipëri- Si ndahet tregu mes kompanive

Referuar të dhënave zyrtare në Autoritetin e Aviacionit Civil, shifrat tregojnë një numër prej 212 mijë pasagjerësh të cilët kanë udhëtuar gjatë muajit Mars...

Kompanitë ndërtuese më të “fuqishme”/ Të dhënat zyrtare: Qarkullojnë 80.4 miliardë...

7 kompani të ndërtimit janë pjesë e listës së 50 kompanive me xhiron më të lartë në vend,  ku qarkullojnë në total rreth 80.4...

Kompanitë më të kushtueshme në Bursë

Ndërkohë që “Apple” u bë sot kompania e parë private në botë që kalon nivelin e 1 000 miliardë dollarëve në “Wall Street”, më...

Restaurimi i kalldrëmeve të Gjirokastrës, kompanitë afat deri me 18 qershor...

Qeveria shqiptare ka marrë një financim nga Banka Botërore kundrejt kostos së projektit “Integrimi urban dhe zhvillimi i turizmit” dhe ka për qëllim të...

Paralajmërimi i Ramës: Kompanitë që nuk deklarojnë…

Në një takim me përfaqësues të bankave për rritjen e ekonomisë, Kryeministri Rama theksoi se nuk do të ketë asnjë tolerim për bizneset që...

EDITORIAL

Vetëm ambasadori Borchadt si “person non grata” apo edhe një tjetër?!

Në Shqipëri e kemi bërë të udhës që edhe parashikimin e motit presim ta dëgjojmë nga ambasadorët...

FORUM

Analisti: Kemi prishur kolonat e pavarësisë së GJK. Kryetari i KED u soll në mënyrë të turpshme

Analisti Fitim Zekthi ka komentuar në studion e News24, në rubrikën “Opinion” debatin për Gjykatën Kushtetuese dhe...

Reportazh i The Guardian: Nga një lagje e varfër, Kamza transformohet në qytetin me zhvillimin më të shpejtë në Shqipëri

“Gjithçka është bërë nga njerëzit”: Nga një lagje e varfër bëhet qyteti me zhvillimin më të shpejtë...