E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Komisionit Europian

Etiketim: Komisionit Europian

Eurogrupi pro sanksioneve për Italinë

Pas Komisionit Europian, edhe ministrat e Financave të BE-së kanë arritur në përfundimin se Italia ka shkelur rregullat për borxhin dhe mund të penalizohet. Mario...

Dialogu Kosovë- Serbi/ Juncker: Nëse kjo mosmarrëveshje nuk zgjidhet, nuk do...

Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker gjatë një konferencë për shtyp, të mbajtur ditën e djeshme në Bruksel me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, ka folur edhe për...

Juncker: S’ka pajtim brenda BE për negociatat me Maqedoninë e V.

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, pranoi se tani për tani nuk ka pajtim të plotë midis vendeve anëtare të BE-së për të...

Juncker paralajmëron për Brexit – Pavarësisht shtyrjes më 31 Tetor, rrezikon...

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, tha se pavarësisht zgjatjes me 6 muaj të Brexit, Mbretëria e Bashkuar rrezikon ende të dalë pa një...

Juncker: Ka përpjekje për ndikim nga jashtë në europarlamentare

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker paralajmëron se po bëhen tentativa për të manipuluar zgjedhjet e 26 Majit për Parlamentin Europian. Duke folur për...

Mandatet/ Zëdhënësja e KE-së: Palët të angazhohen në negociata

Zëdhënësja e Komisionit Europian, Maja Kocijancic ka komentuar nga Brukseli krizën politike në Shqipëri për të cilën thotë se vijon të qëndrojë në fuqi...

Juncker turpërohet sërish, shfaqja e ‘hidhur’ në samitin e BE-së

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka bërë sërish një shfaqje të turpshme në samitin e BE-së. Kanë qenë kamerat ato që kanë fiksuar momentin...

“Nuk jemi në luftë me Italinë” – Juncker sheh përparime në...

Kryetari i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker tha se po bëhen përparime në lidhje me bisedimet për buxhetin e Italisë. Komisioni tha javën e kaluar se...

Juncker: Europianët nuk duhet të mbajnë më leksione për vendet e...

Europianët duhet të kuptojnë se janë vetëm një pjesë e vogël dhe e dobët e universit dhe jo shefat e botës. Ka qenë kjo...

Juncker: Ballkani nuk mund të hyjë në BE pa zgjidhur mosmarrëveshjet...

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker paralajmëroi sot vendet e Ballkanit të cilat po përpiqen të anëtarësohen në BE se ato nuk do të...

EDITORIAL

Krejt krimi i organizuar dhe mafia politike po hetojnë Presidentin

I gjithë llumi politik i mazhorancës, duke futur edhe disa deputetë pa pikë intelekti nga opozita e...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: Politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...