E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Komisioni i venecias

Etiketim: komisioni i venecias

Presidenti: Informacioni për djegien e Parlamentit është mëse i vërtetë

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për medias, pas vizitës së anëtarëve të Komisionit të Venecias, për të komunikuar me qytetarët lidhur...

Komisioni i Venecias: Më 11 tetor del raporti për Presidentin Meta

Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias, deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor, se tashmë e kanë një...

Komisioni i Venecias “zbarkon” nesër në Tiranë, zbardhet agjenda

Komisioni i Venecias do të “zbarkojë” nesër në Tiranë. Zhvillimet e fundit politike, kriza e thellë në vend si dhe reforma në drejtësi janë...

Komisioni i Venecias “zbarkon” në Tiranë

Një delegacion faktmbledhës do të dërgojë në Tiranë, Komisioni i Venecias. Kjo për të kuptuar dhe më pas për përgatitur opinionin për Kuvendin e...

Komisioni i Venecias kritika Kuvendit dhe opozitës: Siguroni qëndrueshmëri!

Komisioni i Venecias ka publikuar një raport për marrëdhënien mes Parlamentit dhe opozitës, e cila prej disa muajsh ka djegur mandatet, duke dalë në...

Kreu i Komisionit të Venecias: Nga mungesa e Gjykatës Kushtetuese përfiton...

President i Komisionit të Venecias, Gianni Buquiçhio, ka komentuar mungesën e Gjykatës Kushtetuese në Shqipëri, duke u shprehur se nga ky vakum përfiton qeveria. "Gjykatat...

Petrit Vasili: Komisioni i Venecias konfirmon pushtimin e shtetit nga krimi

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili bën me dije se në opinionin e tij paraprak lidhur me kërkesën e...

Komisioni i Venecias kundër Vettingut në politikë

Komisioni i Venecias ka rrëzuar kërkesën e PD-në për Vettingun në Politikë. Opinioni i klasifikuar konfidencial i 'Venecias' përmban 20 faqe ku edhe sugjerohet një zgjidhje alternative për Vettingun....

Vetingu në politikë, PD: Jo dy standarde, PS: Opinioni i Venecias...

Një delegacion i Komisionit të Venecias ka zhvilluar një takim me përfaqësues të partive politike. Në përfundim, deputeti demokrat Edmond Spaho tha se përfaqësuesve...

Komisioni i Venecias rikthen opozitën në Kuvend, ja axhenda e plotë

Delegacioni i Komisionit të Venecias “rikthen” në Parlament opozitën. Sipas axhendës së takimeve, delegacioni i Komisionit të Venecias ka nisur sot takimet me Grupin e...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com