E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Komisioni i venecias

Etiketim: komisioni i venecias

Komisioni i Venecias kritika Kuvendit dhe opozitës: Siguroni qëndrueshmëri!

Komisioni i Venecias ka publikuar një raport për marrëdhënien mes Parlamentit dhe opozitës, e cila prej disa muajsh ka djegur mandatet, duke dalë në...

Kreu i Komisionit të Venecias: Nga mungesa e Gjykatës Kushtetuese përfiton...

President i Komisionit të Venecias, Gianni Buquiçhio, ka komentuar mungesën e Gjykatës Kushtetuese në Shqipëri, duke u shprehur se nga ky vakum përfiton qeveria. "Gjykatat...

Petrit Vasili: Komisioni i Venecias konfirmon pushtimin e shtetit nga krimi

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili bën me dije se në opinionin e tij paraprak lidhur me kërkesën e...

Komisioni i Venecias kundër Vettingut në politikë

Komisioni i Venecias ka rrëzuar kërkesën e PD-në për Vettingun në Politikë. Opinioni i klasifikuar konfidencial i 'Venecias' përmban 20 faqe ku edhe sugjerohet një zgjidhje alternative për Vettingun....

Vetingu në politikë, PD: Jo dy standarde, PS: Opinioni i Venecias...

Një delegacion i Komisionit të Venecias ka zhvilluar një takim me përfaqësues të partive politike. Në përfundim, deputeti demokrat Edmond Spaho tha se përfaqësuesve...

Komisioni i Venecias rikthen opozitën në Kuvend, ja axhenda e plotë

Delegacioni i Komisionit të Venecias “rikthen” në Parlament opozitën. Sipas axhendës së takimeve, delegacioni i Komisionit të Venecias ka nisur sot takimet me Grupin e...

Vettingu në politikë, nesër “zbarkon” në Tiranë Komisioni i Venecias

Vettingu në poltikë do të sjellë të henën në Tiranë një delegacion  të Komisionit të Venecias. Burimeit i thanë  Ora News se delegacioni më...

Vettingu në politikë/ Komisioni i Venecias e diskuton në dhjetor

Politika shqiptare do të duhet të presë mesin e muajit dhjetor për të mësuar opionionin e Komisionit të Venecias mbi kërkesën e opozitës për...

Komisioni i Venecias pranon kërkesën për opinion për vetingun e politikanëve

Komisioni i Venecias pranoi kërkesën e Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi  për opinion për projektligjin për vetingun e politikanëve. Në seancën e sotme të Komisionit...

Vettingu në politikë/ Drafti mbërrin në Komisionin e Venecias

Letra e Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, për marrje mendimi të Komisionit të Venecias mbi draftin e opozitës për vetting në politikë, ka mbërritur...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...