E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Komisioni i Reformes Zgjedhore

Etiketim: Komisioni i Reformes Zgjedhore

Komisioni i Reformës Zgjedhore, anëtarët ndahen në tre grupe pune

Komisioni Reformës Zgjedhore do të mblidhet përsëri të enjten paradite, për të vendosur mbi ngritjen e grupeve të punës dhe raportimet paraprake të tyre....

Miratohet me konsensus komisioni i reformës zgjedhore, asnjë kundër

Deputetët e Kuvendit kanë bashkuar votat për të votuar me konsensus përbërjen e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore. Me 116 vota pro, asnjë kundër...

Sërish tensione në Kuvend? Vendimi i PS-së për seancën e së...

Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar socialist është vendosur që në seancën plenare të së enjtes të mos lejohet debat përsa i përket projektvendimit për...

Zbardhet axhenda, ja kur do mblidhet Komisioni i Reformës Zgjedhore

Komisioni i Posaçëm për Reformën Zgjedhore do të zhvillojë mbledhje diten e sotme, në orën 17.00, ne ambientet e Sallës së Seancave Plenare. Kuvendi njoftoi...

Shtyhet sërish puna e Komisionit të Reformës Zgjedhore

Kuvendi i Shqipërisë shtyu edhe me një muaj punën e Komisionit të reformës zgjedhore. Kërkesa ishte parashtruar nga bashkëkryetari i Komisionit, Taulant Balla, e cila...

Komisioni i reformës zgjedhore kërkesë Kuvendit: Veprimtaria jonë të zgjatet edhe...

Komisioni i Posaçëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore kërkon zgjatje të afatit të veprimtarisë. Përmes një kërkese drejtuar kreut të Kuvendit, Ilir Meta, bashkëkryetari i...

Mblidhet komisioni i Reformës Zgjedhore, tematikat dhe debatet

Ka nisur punën sot Komisioni i Posaçëm për Reformën Zgjedhore nën drejtimin e dy bashkëkryetarëve: Taulant Balla dhe Oerd Bylykbashi. Mbledhja ka nisur me...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...