E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Komisioni i Medias

Etiketim: Komisioni i Medias

“Akademik i komunizmit”, zbardhet debati në Kuvend për Skënder Gjinushin

Komisioni i Medias rrëzoi pak dite me pare një tjetër dekret të kreut të shtetit, atë për Ligjin e Akademisë së Shkencave. Kundër dekretit të...

Komisioni i Medias rrëzon dekretin e Metës për Akademinë e Shkencave

Komisioni i Medias ka rrëzuar me shumicë votash dekretin e Presidentit Meta mbi rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave. Vendimi u mor nga anëtarët...

Rektorët te Komisioni i Medias: Studentët shkundën qeverinë!

Rektorët e universiteteve të vendit të pranishëm në Komisionin e Medias dhe Edukimit kanë folur për protestën e studentëve dhe qëndrimet e tyre për...

Rektorët dhe ministri Lleshaj sot te Komisioni i Medias

Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik ka thirrur sot në dëgjesë rektorët e universiteteve publike, të cilët do t’iu përgjigjen pyetjeve për...

“Policia në universitete” – Opozita pret Lleshin në seancë dëgjimore, mazhoranca...

Në Komisionin e Medias janë e mbledhur anëtarët e opozitës pas kërkesës për seance degjimore me Ministrin e Brendshëm për ndërhyrjen e policisë në...

Socialistët bojkotojnë komisionin: Po festojnë ditëlindjen e koleges

Komisioni i Medias është shoqëruar me debate dhe përplasje të forta mes deputetëve që në nisje të tij. Shkak është bërë çështja “Xhafaj” dhe...

Teatri Kombëtar – Plas sherri në komision, deputeti i PS: Vokshi...

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, po zhvillon sot një seancë dëgjimore në lidhje me prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Në komisionin e Kulturës, marin...

Kumbaro nuk shkon në komision për Teatrin, Vokshi: Do njoftoj Kryeministrin...

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro nuk i është përgjigjur kërkesës së Komisionit Parlamentar të Medias për të raportuar për projektin eTeatrit të ri Kombëtar. Kryetarja...

Vangjush Dako të hënën në Kuvend, ja për çfarë është thirrur

Pas kërkesës së opozitës, Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik ka vendosur që të thërrasë në një seancë dëgjimore Ministren e Kulturës,...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com