E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Komisioni i ligjeve

Etiketim: komisioni i ligjeve

DEBATI I PLOTË/ “Në shtëpinë e të varurit nuk përmendet litari”,...

Pas çështjes “Tahiri”, opozita e Lulzim Bashës deklaroi se do të jetë në komisione vetëm për një çështje të ndjeshme siç ishte ajo e...

LSI, Naço: Qeveria po vendos kontrollin e saj tek Vettingu

Deputeti i LSI-së, Nasip Naço ka deklaruar në një komunikim me mediat se partia e tij do të punojë për krijimin e kushteve të...

Kandidaturat për president, PS shtyn mbledhjen e Komisionit të Ligjeve: Mund...

Komisioni i Ligjeve ka shtyrë mbledhjen e parashikuar për paraditen e sotme ku do diskutoheshin emrat e kandidaturave për president në raundin e parë. Mbledhja...

Luan Rama falënderon Xhafën. Ministri i ri: Më le pa fjalë...

Kuvendi i Shqipërisë miratoi vetëm me votat e maxhorancës, pa praninë e opzitës, kodin e procedurës penale, si pjesë e 27 ligjeve të paketës...

Debate në komisionin e ligjeve, deputetja e LSI kritikon, Xhafaj: Eja...

Ndryshimet në ligjin “për organizimin dhe funksionimin e Ministrisë së Drejtësisë” janë shoqëruar me debate të mërkurën në komisionin e Ligjeve. I pranishëm në...

Ja deputetët më aktivë dhe më pasivë të Komisionit të Ligjeve

Komisioni kryesor në parlament është Komisioni i Ligjeve, ose siç zyrtarisht cilësohet “Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut”. Sipas një...

“Ligjet” votojnë në parim amnistinë, opozita abstenon

Deputetët e mazhorancës në Komisionin e Ligjeve ka votuar në parim pr/ligjin për amnistinë, ndërsa opozita ka abstenuar. Në komsion ishte i pranishëm edhe ministri...

“Amnistia” shqyrtohet në Komisionin e Ligjeve, Manjani: Në burgje ka mbipopullim

Komisioni i Ligjeve në mbledhjen e sotme po diskuton lidhur me projektligjin e qeverisë për dhënie amnistie për të burgosurit. I ftuar në Komision për...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com