E premte, Nentor 15, 2019
Ballina Etiketimet Komisioni i ligjeve

Etiketim: komisioni i ligjeve

Komisioni i Ligjeve seancë dëgjimore me 3 kandidatët për anëtarë të...

Komisioni i Ligjeve ka thirrur sot në një seancë dëgjimore tre kandidatët për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese, të shpallura nga Kuvendi. Arta Vorpsi, Fiona Papajorgji...

Pastrimi i Parave, Komisioni i Ligjeve miraton projektligjin për masat shtrënguese...

Komisioni Parlamentar i Ligjeve ka miratuar të mërkurën projektligjin për masat shtrënguese ndërkombëtare në funksion të rritjes së sigurisë. Të pranishëm në komision për prezantimin...

Komisioni i Ligjeve rrëzon dekretin e Metës për kthimin e ligjit...

Komisioni i Ligjeve ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për kthimin në Kuvend të ligjit “Për vetëqeverisjen vendore”. Këshilltari i Presidentit, Bledar Dervishaj paraqiti...

Kërkesa për shkarkimin e Presidentit shkon në komisionin e ligjeve. Çfarë...

Nisma për shkarkimin e Presidentit Meta është parashtruar ditën e sotme në komisionin e ligjeve. Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla...

”Situata nuk është dhe aq e ndezur”, Manja: Gati për zgjedhje...

Teksa në Komisionin e Ligjeve është duke u diskutuar raporti i punës së KQZ-së për vitin e kaluar, ka pasur debate midis deputetëve dhe...

Ligji “Për noterinë”, Komisioni i Ligjeve rrëzon dekretin e Metës

Komisoni i Ligjeve ka  rrëzuar  dekretin e Presidentit Ilir Meta për ligjin e Noterisë, i kthyer pak kohë më parë për rishqyrtim. Dekreti u...

Avokati i Shtetit fut në sherr PS-në: Paga më e lartë...

Paga e Avokatit të Shtetit do të jetë më e lartë se e Kryeministrit. Propozimi është miratuar në Komisionin e Ligjeve, edhe pse dy...

Kuvendi kërkesë Kolegjit të Apelimit: Veproni shpejt, ndihmoni KLGJ e KLP

Komisioni i Ligjeve kërkon nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit të veprojë me shpejtësi për ata gjyqtarë e prokurorë që kanë ankimuar shkarkimet nga...

Reforma në Drejtësi, PS miraton 9 kandidatët për Këshillin Mbikëqyrës (Emrat)

Socialistët në Komisionin e Ligjeve, në mungesë të përfaqësuesve të opozitës në mbledhje, kanë votuar 9 emrat, të cilët janë kandidatë për Këshillin Mbikëqyrës...

Arta Marku te “Ligjet”: Mbani qetësi, e shoh që jeni lodhur

Kryeprokurorja Arta Marku prezantoi sot në Komisionin e Ligjeve raportin vjetor të 2017-s për institucionin që drejton, ndërsa nuk i kurseu fjalët kur vjen...

EDITORIAL

Ja si u betua sot para noterit, Arta Vorpsi!

Arta Vorpsi ka bërë sot "betimin" si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, por pa pasur dekret për emrin...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com