E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Komisioni i ekonomise

Etiketim: komisioni i ekonomise

PPP si “skemë e re piramidale”, miratohet ligji i shumë debatuar

Komisioni i Ekonomisë ka miratuar ligjin e shume debatuar për krijimin e korporatave. Drafti parashikon vënien e tokave shtetërore në dispozicion të investitorëve. Opozita...

Drejtimi i bordit të AMF – Ekonomia “skanon” 4 kandidaturat

Komisioni i Ekonomisë dhe Financave ka dëgjuar katër kandidaturat për postin e kryetarit të Bordit të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare. Ndër kandidatët, ishte edhe...

Buxheti 2019, komisioni rrëzon dekretin e Presidentit Meta

Komisioni i Ekonomisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit, Ilir Meta për buxhetin 2019. I pranishëm në Komision, ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj...

Kreu i ri i KLSH, Komisioni i Ekonomisë shqyrton dekretin e...

Në mbledhjen e sotme të Komisionit të Ekonomisë po shqyrtohet dekreti i presidentit Ilir Meta për propozimin e kreut të ri të Kontrollit të...

Pagat, “mollë sherri” për socialistët – Shtyhet miratimi i buxhetit nen...

Propozimi i deputetëve por edhe i bizneseve për rritjen e pragut të pagës së pataksueshme në 40 mijë lekë nga 30 mijë lekë që...

393 mld lekë fitim i “ngrirë” – Kompanitë e mëdha shmangin...

393 miliardë lekë është fitimi i pashpërndarë nga kompanitë e mëdha vetëm për periudhën 2015-2017, i cili mund të përfitojë që të paguajë tatim...

Komisioni i Ekonomisë shqyrton ligjin për mbylljen e basteve

Komisioni parlamentar i Ekonomisë ka nisur sot shqyrtimin e ligjit për mbylljen e basteve sportive dhe basteve për garat në pistë më 31 dhjetor...

Debate te “Ekonomia”- Ahmetaj: Borxhi brenda objektivit. KLSH: S’është 70, por...

Komisioni i Ekonomisë dhe Financave ka diskutuar buxhetin faktit të vitit 2017. Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj e ka vendosur ndër të...

Ahmetaj publikon shifrat: Ish-të përndjekurve i kemi dhënë 7.9 mld lekë

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka publikuar në Komisionin e Ekonomisë shifrat për dëmshpërblimin që i kanë bërë ish-të përndjekurve. Referuar shifrave gjatë qeverisë së...

PS rrëzon dekretin për lojërat e fatit, reagon Presidenca: Nuk u...

Socialistët në Komisionin për Ekonominë dhe Financat, pa praninë e opozitës dhe pa asnjë përfaqësues të Presidencës në sallë, rrëzuan sot Dekretin e  Presidentit...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...