E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Komisioni europian

Etiketim: komisioni europian

BE përgatit gjobën për Italinë – La Repubblica: Komisioni do nisë...

Komisioni Europian do të nisë procedurat e disiplinës kundër Italisë këtë javë,  pasi politikat fiskale të Romës mund të ekspozojnë vendin ndaj humbjes së...

Komisioni Europian: Analizë prokurimeve publike në Shqipëri

Komisioni Evropian tha se do të analizojë praktikat e prokurimit të qeverisë së Shqipërisë, në veçanti ato në lidhje me ndërtimin e aeroportit të...

Komisioni Europian: Kriza e emigracionit, tani e mbyllur

Komisioni Evropian e ka shpallur të mbyllur krizën e emigracionit, ndërsa i ka drejtuar tani sulmet e tij mbi lajmet e rreme dhe keqinformimin...

KE ul projeksionet për Europën – Ekonomitë më të mëdha do...

Komisioni Europian shkurtoi projeksionet për ekonominë e Eurozonës këtë vit dhe tjetrin, për shkak të një ngadalësimi në ekonomitë më të mëdha të rajonit,...

Brukseli rrëzon draft buxhetin 2019 aprovuar nga qeveria italiane

Brukseli ka rrëzuar përfundimisht draft buxhetin për vitin 2019 aprovuar nga qeveria italiane duke vendosur nisjen e një procedure masash ndaj Italisë për defiçit...

Soreca: Rreth 80 mijë vende të reja pune në rajon nëse...

Komisioni Europian parashikon se rreth 80 mijë vende të reja pune mund të krijohen në mbarë rajonin e Ballkanit Perëndimor nëse ekonomitë përkatëse integrohen...

E paprecedentë/ BE refuzon Italinë – Nis përplasja

Komisioni Europian kundërshtoi buxhetin e propozuar të Italisë –  dhe është hera e parë që një veprim i tillë ndërmerret për një shtet anëtar....

KE vlerëson ekonominë shqiptare – Paralajmëron për rënien e investimeve

Komisioni Europian ka publikuar raportin mbi ecurinë e vendeve kandidate për tremujorin e tretë të këtij viti.  Në analizën për ecurinë e ekonomisë shqiptare,...

Juncker: Nuk duam në Itali një krizë si ajo e Greqisë

"Pasi kemi kapërcyer krizën greke nuk do të donim të njëjtën krizë në Itali, një krizë si ajo e Greqisë është e mjaftueshme", tha...

Gjonaj në Bruksel: Do të vijojmë reformat me mbështetjen e Komisionit...

Ministrja e Drejtësisë, zj. Etilda Gjonaj ka kryesur delegacionin shqiptar në takimin e parë shpjegues të Legjislacionit të BE për kapitullin 23 të negociatave...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të...