E mërkurë, Qershor 26, 2019
Ballina Etiketimet Kombetarja

Etiketim: kombetarja

Miqësorja me Jordaninë, policia publikon masat e sigurisë

Sot në orën 20:00, në “Elbasan Arena do të luhet ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Jordanisë, një përballje që shihet si test për kuqezinjtë,...

Uzuni: Kombëtarja një ëndërr, synoj që të shënoj 15-20 gola në...

Myrto Uzuni një muaj pas largimit nga kampionati shqiptar për në Kroaci, ku edhe tregoi talentin e tij, mori një ftesë nga trajnri i...

Loret Sadiku mes tre kombëtaresh, por tashmë mbetet vetëm Shqipëria

Loret Sadiku përfundimisht nuk do të mund të luajë me asnjë përfaqësuese tjetër në të ardhmen, përveç Shqipërisë. Mbrojtësi 27-vjeçar, pjesë e Kasimpasas në...

Sot luan kombëtarja, Panuçi tregohet “frikacak”

Kombëtarja shqiptare luan sot në mbrëmje ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve teksa në orën 20:45 do përballet me Skocinë në Gllasgou. Skuadra do...

Kombëtares i refuzohet kalimi në terminalin “VIP”, nisen si pasagjerë të...

Pas fitores në ndeshjen e parë ndaj Izraelit, kombëtarja shqiptare ka filluar përgatitjet për ndeshjen ndaj Skocisë, që do të zhvillohet në Glasgow. Ndonëse kishin...

Panucci “shpërthen” pas fitores: Para një ore ishim të humbur, tani...

Christian Panucci është shprehur i kënaqur pas fitores ndaj izraelit, por ka polemizuar në lidhje me polemikat në lidhje me humbjet e miqësoreve të...

Nesër ndeshja në “Elbasan Arena”, kombëtarja e Izraelit në Shqipëri me...

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Izraelit e cila do të luhet më 7 shtator në "Elbasan Arena" do të monitorohet nga 1500 efektivë policie, 300...

Kombëtarja nis përgatitjet për ndeshjen ndaj Izraelit (FOTO LAJM)

Shqipëria do të luajë në 7 shtator ndeshjen e saj debutuese në Ligën e Kombeve ku përballë do të ketë skuadrën e Izraelit. Ndeshja...

Volej femra/ Kombëtarja për turp, humb edhe përballë Zvicrës

Kombëtarja e Shqipërisë në volejboll për femra u mund 3-0 (25-19, 25-22, 25-10) nga Zvicra, në ndeshjen e katërt eliminatore të Kampionatit Europian, Grupi...

Volej femra/ Kombëtarja U-19 mposhtet pastër nga Bosnje-Herzegovina

Kombëtarja U-19 në volejboll për vajza është mundur sot pasdite 3-0 (25-17, 25-16, 26-24) nga Bosnje-Herzegovina, ndeshje e vlefshme për Kampionatin Ballkanik të kësaj...

EDITORIAL

Letër prekëse e një djali për babain e tij, gjyqtar, që ia shkarkoi padrejtësisht Vettingu

Nga Mirjon Gurali Brahimllari    Babë! Disa ditë më parë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, me një vendim sa të...

FORUM

Nuk ka asnjë justifikim. Kush voton me datë 30 voton vetëm diktaturën!

Nga Ylli Manjani - Edhe kjo nuk shkon! E kam fjalën për të gjithë ata punonjës shteti,...

Letër prekëse e një djali për babain e tij, gjyqtar, që ia shkarkoi padrejtësisht Vettingu

Nga Mirjon Gurali Brahimllari    Babë! Disa ditë më parë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, me një vendim sa të...