Ballina Etiketimet Kombetarja

Etiketim: kombetarja

Shqipëria e Panuçit në pikiatë, publikohet renditja e re e FIFA-s

Nuk ka zhvilluar asnjë takim që pas përfundimit të Ligës së Kombeve por Shqipëria vijon të humbas terren në renditjen mujore të publikuar nga...

Valencia e Sevilla në gjurmët e sulmuesit shqiptar

5 gola në 15 ndeshje janë shifrat e Rey Manaj këtë sezon tek Albacete, një paraqitje pozitive e cila ka zgjuar interesimin e disa...

Njihuni me tifozen e “flaktë” të Kombëtares

Fazile Ademi mban poste të larta në Swisscom. Por kjo nuk e ka penguar të shprehë përkushtimin e saj për çdo gjë shqiptare. Ajo...

Futbolli shqiptar në zi, shuhet ish-portieri i Kombëtares

Futbolli shqiptar ka humbur sot një personalitet të shquar. Në moshën 78-vjeçare është ndarë nga jeta ish-portieri i Kombëtares së Shqipërisë dhe njëherësh i...

Volej femra/ Kombëtarja për turp, eliminohet

Kombëtarja shqiptare në volejboll për femra ka pësuar humbjen e 5-të në eliminatoret e Kampionatit Europian. Në takimin e vlefshëm për grupin B, vajzat kuqezi...

Miqësorja me Uellsin, Shqipëria mbetet në Ligën C

Kombëtarja mbyll vitin futbollistik sonte me miqësoren ndaj Uellsit që do të luhet në “Elbasan Arena” duke nisur nga ora 20:00. Pas humbjes katastrofike...

Gjyqtari rus do të vendosë drejtësi në ndeshjen Shqipëri-Skoci

Tre ditë para ndeshjes me Skocinë në “Loro Boriçi”, si ndeshja e fundit në Ligën e Kombeve, UEFA ka bërë të ditur edhe emrin...

40 autobuzë me ultras-skocezë, masat e policisë

Më datën 17 nëntor në kuadër të Ligës së Kombeve do të luhet ndeshja Shqipëri-Skoci. Po në të njëjtën ditë pritet që të mbërrijnë...

Kombëtarja, Alban Hoxha lë grumbullimin

Kombëtarja shqiptare humbet edhe shërbimin e Alban Hoxhës për ndeshjen e radhës së Ligës së Kombeve, atë me Izraelin. Portieri i Partizanit ka shfaqur...

Kombëtarja/ Largohen Veseli dhe Ramadani, ja kush i zënë vendin

Pas ndeshjes me Jordaninë, Federata Shqiptare e Futbollit ka informuar se për shkak të probleme fizike Frederic Veseli dhe Ylber Ramadani janë larguar nga...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...