Ballina Etiketimet Kombetarja

Etiketim: kombetarja

Rekord golash, por e kaluara nuk na ndahet, njihuni më shifrat...

4 fitore, 1 barazim, 5 humbje, 13 pikë në total në 10 ndeshje. Përpara sfidës kundër Andorrës, Shqipëria kishte mundësinë për të siguruar një...

Mbrojtja e dobët dhe sulmi i fortë, Reja ka ende shumë...

Shqipëria nuk mundi që të shkonte më shumë se një barazim 2-2 ndaj Andorrës, duke zhgënjyer jo pak në një ndeshje ku fitorja ishte...

Kombëtarja nis përgatitjet për Francën, Reja e ndan ekipin në dy...

Kombëtarja shqiptare i është rikthyer përgatitjeve për sfidën e fundit eliminatore kundër Francës, pas barazimit zhgënjyes me Andorrën. Kuqezinjtë zbritën sërish në fushë në...

Kuqezinjtë në stërvitje, Uzuni e Ndoj: Në fushë veç për fitore

Kombëtarja kuqezi, të hënën kreu seancën e parë stërvitore për dy ndeshjet kualifikuese të Europianit kundër Andorës të enjten dhe kundër Francës tre ditë...

Bushi zbulon listën e lojtarëve ndaj Anglisë, ka disa surpriza

Trajneri i Shpresave Alban Bushi ka rezervuar surpriza për sfidën eliminatore të 15 nëntorit, me Anglinë në “Loro Boriçi”. Ndër emra e grumbulluar bien...

Reja merr lajme te mira nga Italia, por shqetësojnë Sadiku dhe...

Lajme të mira për kombëtaren e Shqipërisë në prag të dy sfidave të nëntorit, të fundit në eliminatoret e Euro 2020 kundër Andorres dhe...

“Sarrizmi” dhe kombëtarja, Buffon: Duroni, ka dy probleme

Për Gianluigi Buffon mosha është thjeshtë një numër. Portieri i Juventusit vijon të jetë një nga më të mirët në botë në rolin e tij....

Ky pritet formacioni i Shqipërisë sonte në mbrëmje ndaj Turqisë

Shqipëria sonte në mbrëmje do të luajë shanset e fundit për kualifikimin për në Kampionatin Europian të 2020-ës. Pasditen e sotme kuqezinjtë kanë kryer...

Reja: Me Turqinë do të marrë disa përgjigje, ja ku duhet...

Në ditën e ditëlindjes, trajneri i kombëtares sonë, Edoardo Reja ka folur në prag të duelit ndaj Turqisë, duke u shprehur se pret që...

Kombëtarja niset drejt Turqisë, Edi Reja ka gati formacionin

Kombëtarja shqiptare është nisur mëmgjesin e sotëm drejt Turqisë ku nesër në mbrëmje do luajë ndeshjen e radhës të vlefshme për kualifikueset e Europianit....

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...