E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Kombetare

Etiketim: kombetare

Sadiku e thotë hapur: Me Panuccin s’kishim grup, Reja është ndryshe

Armando Sadiku ka qenë i pranishëm sot në konferencën e radhës për shtyp para dy ndeshjeve kualifikuese. Nga grumbullimi në Durrës, bomberi nga Elbasani...

Skuadra e njohur italiane nis kontaktet me Gjimshitin

Berat Gjimshiti po kalon një sezon magjik te skuadra e Atalantës, duke qenë protagonist në arritjen e një vendi në zonën Champions për sezonin...

Refuzoi kombëtaren shqiptare, 25 vjeçari firmos kontratën e jetës

Ai u bë i njohur pasi refuzoi kombëtaren shqiptare. Bëhet fjalë për Elvis Kabashin, talentin që në moshën 18 vjeçare u bë pjesë e...

Rikthimi në kombëtare i Leo Messit, ja si e komenton portieri...

Argjentina vijon me përgatitjet për dy ndeshjet miqësore kundër Venezuelës dhe Marokut, që do të zhvillohet respektivisht me 22 dhe 25 mars. Pas një periudhe...

Lala analizon kombëtaren: Mos fajësoni Panuccin, problemi qëndron tek lojtarët

“Nuk është koha për të krijuar krizë në ekipin kombëtar”, -thotë Altin Lala nëf jalët e para të bisedës telefonike me “Telesport”. Ish-kapiteni i...

Balaj: Izraeli e di forcën tonë, jam gati të jap kontributin...

Bekim Balaj ishte futbollisti i radhës që doli në konferencë për shtyp në prag të dy ndeshjeve të para të Nations League. Sulmuesi shkodran...

Panuçi: Ndaj Kosovës nuk ishin lojtarët që njoh, nesër tregojmë kush...

Trajneri i Kombëtares sonë, Kristian Panuçi ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Ukrainës. Strategu italian ka komentuar disfatën e rëndë ndaj...

Altin Lala: 2-3 lojtarë çdo vit nga Superliga i bëjnë mirë...

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare të futbollit, Altin Lala vlerësoi atmosferën pozitive dhe rritjen që ka pësuar ekipi kuqezi në vitet e fundit. Sipas tij,...

Manaj: Ka shumë faktorë që kam munguar në Kombëtare

Rei Manaj e ka nisur pikërisht me Kosovë tre vite më parë , aventurën e tij te Shqipëria, duke gjetur edhe rrugën e rrjetës....

Vajushi pa fat, dëmtohet dhe braktis grumbullimin e Kombëtares

Armando Vajushi ka braktisur menjëherë grumbullimin me Kombëtaren e Shqipërisë, që në ditën e parë të saj. Sulmuesi që ishte i huazuar tek Avelino...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...