E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet Koha Jone

Etiketim: Koha Jone

Diçka po kurdiset në prapaskenë ndaj Ilir Metës

Përsëri një lojë e madhe po përgatitet kundër Ilir Metës. Nga Rama apo nga Berisha, apo nga të dy së bashku, kjo mbetet për...

Ja pse duhet Edi Rama, Kryeministër

    Nga Nikoll Lesi. Nisur nga titulli i shkrimit  “Ja pse duhet Edi Rama, kryeministër” më duhet që të largoj, me aqsa mundem, hamendjet apo dilemat...

Ky parlament më mirë të shpërndahet. Edhe pastrohet, edhe freskohet!

Nga Nikoll LESI  / Qëkur u morën vesh emrat e deputetëve të parlamentit më 23 qershor 2013, shumica e njerëzve në këtë vend patën një...

Thashethemet e OSBE-së për “200 milionë eurot” e Edi Ramës

  Një raportet konfidencial i dalë nga zyrat e OSBE-së (Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë) ka shkaktuar një situatë të paprecedentë në Shqipëri....

Angazhimi i komuniteteve fetare në shërbim të paqes

Dialogu mes besimeve dhe kulturave” që u zhvillua në Tiranë, bashkoi përfaqësues të besimeve të ndryshme fetare, të cilët janë të përfshirë në misionin...

Rama fillon spastrimin para dekriminalizimit në parlament

    Partia Socialiste votoi dje kërkesën e Prokurorisë për hetimin e deputetit Armando Prenga. Kërkesa e organit të akuzës ka marrë votat e gjithë deputetëve...

PS përjashton deputetët që shkruajnë libra dhe afron ata që mbajnë...

  EDITORIAL Ngjarja në Laç shkaktoi habi dhe reagime në opinionin publik. Ngjan gati e pabesueshme. Një deputet i zgjedhur për dy mandate, merr pistoletën dhe...

Tymnaja greke për kishën e Himarës

Qamil Xhani / Një problem me karakter urbanistik në Himarë është kthyer në një mollë sherri mes Greqisë dhe Shqipërisë. Shembja e Kishës së Dhërmiut...

Pushime në Shqipëri? Jo, faleminderit!

Nga Mili Xhani/ Në Greqi e cilësojnë turizmin industri të rëndë, për shkak të të ardhurave që i sjellë buxhetit. Në Shqipëri  turizmi është cilësuar...

Zbulohet dokumenti sekret i Prokurorit Albert Demirneli për një krim ndaj...

                                                  ...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com