E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Koha Jone

Etiketim: Koha Jone

Degjenerimi i Kuvendit

  Nga Qamil Xhani/ Buxheti i Shtetit është ligji më serioz që miraton një Parlament. Debati politik i gjithë vitit është i lidhur ngushtë me mënyrën...

Deputeto-terroristët

    Parlamentet e vendeve të Ballkanit dhe Bashkimit Europian, këto ditë i kanë nisur punimet e tyre me një minutë heshtje për viktimat e terrorizmit...

Bankat shqiptare rrezikohen nga borxhlinjtë biznesmenë

      Përsëri FMN, Banka Botërore dhe Banka e Shqipërisë  po bërtasin  më të madhe për rrezikun e falimentimit bankar dhe asfiksimin e krejt ekonomisë shqiptare...

Sot, ndeshja e jetës!

    Sot në “Elbasan Arena” do të jenë sytë dhe zemra e gjithë kombit shqiptar. Shqipëria dhe Serbia do të luajnë ndeshjen kualifikuese për në...

Doshi-Prifti-Ismailaj lojë për 135 milionë euro

    Dje nënkryetari i LSI Ylli Manjani ka treguar fakte dritheruese se gjithë loja politike dhe sulmi ndaj Ilir Metës ka një prapaskenë të mirëkordinuar....

Video tek Fevziu, blof si filmat multiplikativ

Një video e transmetuar dje në “News 24” dhe “Tv Klan”, në vend që të hidhte dritë mbi skandalin e CEZ-it, i ka komplikuar...

Sqarim për lexuesit dhe Anila Bashën

    Sqarim miqësor për Anila Bashën dhe “Newsbomb.al” Nila ! Fotoja që keni botuar nuk ka ndonjë sekret sepse ishim në një drekë disa veta, siç edhe...

Diçka po kurdiset në prapaskenë ndaj Ilir Metës

Përsëri një lojë e madhe po përgatitet kundër Ilir Metës. Nga Rama apo nga Berisha, apo nga të dy së bashku, kjo mbetet për...

Ja pse duhet Edi Rama, Kryeministër

    Nga Nikoll Lesi. Nisur nga titulli i shkrimit  “Ja pse duhet Edi Rama, kryeministër” më duhet që të largoj, me aqsa mundem, hamendjet apo dilemat...

Ky parlament më mirë të shpërndahet. Edhe pastrohet, edhe freskohet!

Nga Nikoll LESI  / Qëkur u morën vesh emrat e deputetëve të parlamentit më 23 qershor 2013, shumica e njerëzve në këtë vend patën një...

EDITORIAL

BE nuk hap negociatat. Dështim i qeverisë Rama

-Nga dje populli opozitar filloi rrethimin e KZAZ-ve, duke i djegur për të mos lenë shpurën qeveritare...

FORUM

Adi Krasta: Nuk e mendoja kurrë se PS do prodhonte liderë hajdutë, injorantë, delitantë…

Adi Krasta, drejtuesi i emisionit “A Show” në News 24, gati e ka shastisur deputetin socialist Bashkin...

Prokuroria, në ditën e saj më të zezë në historinë e saj post komuniste

Nga Ylli Manjani - Askush nga mediat tona nuk pati as qejf e as bythë të botonte ato...