Ballina Etiketimet Koalicioni

Etiketim: koalicioni

Australi, fitore e papritur e koalicionit qeverisës

Koalicioni konservator që qeveris Australinë korri një fitore të papritur në zgjedhjet e përgjithshme që u zhvilluan të shtunën, duke sfiduar sondazhet e opinionit...

Regjistrohet koalicioni i dytë në KQZ, kush është opozita e Ramës

Pas Aleancës për Shqipërinë Europiane me në krye Partinë Socialiste, një tjetër koalicion është regjistruar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Burime për “BalkanWeb”...

Koalicioni Opozitar, Basha: Zgjedhje farse në Shqipëri nuk do të ketë,...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka folur mesditën e sotme pas nënshkrimit të marrëveshjes së koalicionit opozitar me partitë aleate. Basha është shprehur se nuk...

Koalicioni/ PDIU në opozitë, drejt prishjes koalicioni me Ramën

Kur na ndajnë vetëm pak muaj nga zgjedhjet vendore të 2019-ës, Partia për Drejtësisë Integrim dhe Unitet ka thirrur Këshillin e saj Kombëtar në...

Koalicioni në Gjermani, negociatat “ngecin” në çështjen e refugjatëve

6 orë bisedime të nivelit të lartë për krijimin e koalicionit qeverisës në Gjermani kanë “ngecur” në çështjen e refugjatëve. Negociatorët deklaruan shtyrjen e...

“Kthesa vendimtare”/ Koalicioni PDK-AAK-Nisma këtë javë konstituon institucionet e reja

Koalicioni PDK-AAK-Nisma ka premtuar se përfundimisht gjatë kësaj jave do të ndodhë kthesa sa i përket konstituimit të institucioneve të reja shkruan sot Koha...

Muç Nano: Pse bashkëpunimi me LSI-në është e vetmja rrugë për...

Analisti Mustafa Nano, në një intervistë-analizë për “Mapo”, thotë se Basha ka vetëm një rrugë në situatën politike ku ndodhet. Kjo rrugë sipas tij,...

Luan Rama: Për koalicionin ka ende kohë

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim ende nuk janë rregjistruar zytarisht si koalicion në KQZ edhe pse mundësia e fundit që të ndodhë...

Kryeministri Edi Rama: Koalicioni i PS me LSI do të vazhdojë...

Në seancën e sotme të Kuvendit, Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar vazhdimin e koalicionit mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kryeministri tha se...

Kuvendi mblidhet sot, ja procedura për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve të Kuvendit të enjten e kaluar, vendosi që më 19 prill të nisë raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të...

EDITORIAL

Ilir Meta: Midis maleve dhe pyjeve të Bizës e Martaneshit, një mrekulli

Presidenti Meta, pasionant për udhëtimet në male, ka postuar këtë të hënë, një shënim dhe një video. Ja...

FORUM

Mihali, fytyra e pushtetit

Nga Ylli Dylgjeri - Ishte viti 2003. Një ftesë e ardhur nga Interpoli na ftonte në Kongresin e...

Kim Mehmeti: Shqiptaria shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga Kim Mehmeti - Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com