E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Koalicione

Etiketim: koalicione

Gati për luftë, kërcënimi për “vijat e kuqe” (FOTO)

Situata politike e jashtme është në kulmin e kërcënimeve dhe të acarimit mes tyre. Forcat Ruse dhe Iraniane, së bashku kanë përcuar mesazh paralajmërues...

Idrizi ofron mandatet e PDIU por me 3 kushte

Shpëtim Idrizi, kryetar i PDIU-së ka folur për herë të parë për aleancat e mundshme të partisë së tij, për qeverisjen e ardhshme. Në situatën...

AAK e Nisma: Nëse s’plotësohen kërkesat dalim nga koalicioni PAN

Kandidati për deputet i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, thotë se nëse nuk u plotësohen kërkesat e tyre do të dalin nga koalicioni PAN...

Rama: Koalicione jo për tepsinë e pushtetit por për programe

Nga Rrogozhina ku pati një takim me elektoratin, kryeministri Edi Rama foli sërisht për tepsinë e pushtetit. Rama theksoi se koalicionet duhet bërë lidhur me...

Ambasadori italian: Shqiptarët nuk do ta shesin votën

Shqiptarët nuk do te shesin dhe blejnë votën sepse është një veprim shumë i rëndë”. Kështu u shpreh nga Shkodra ambasadori italian në Shqipëri...

Lefter Koka: LSI do hyjë në qeverinë e Shtatorit, në çdo...

Pasditen e djeshme Kreu i LSI Durrës, Lefter Koka pati një takim me strukturat e LSI Manëz i  shoqëruar nga Kandidati për Deputet që...

Kryemadhi: Bëmë kompromise për hir të koalicionit, por…

Në një takim me maturantët e qytetit të Lezhës, deputetja e e LSI-së Monika Kryemadhi, ka folur për ligjin e arsimit të lartë dhe maturën shtetërore....

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com