E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet KLSH

Etiketim: KLSH

KLSH letër Qeverisë: Tërhiqu! Për dy rrugë do paguhen 10 mln...

Dy ditë para votimit në Kuvend, Kontrolli i Lartë i Shtetit i ka kërkuar qeverisë dhe parlamentit që të tërhiqen nga miratimi i koncesioneve...

Tjetërsimi i pronave në Vlorë, KLSH verifikon vendimet e 4 viteve...

Dosjet e dyshuara të tjetërsimit të pronave në Kadastrën e Vlorës po kalojnë në një proces verifikimi pas skandalit të mosregjistrimit të një prone...

Ushqimet nuk kontrollen, KLSH: Në dogana ka mungesë inspektorësh

Një audit që Kontrolli i Lartë i Shtetit, i kryer pranë Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, thuhet se AKU-ja nuk ka asnjë dokument kontrolli për...

12 mld lekë sigurime të papaguara, KLSH: Tatimet nuk kanë dërguar...

Rreth 12 miliardë lekë është borxhi i krijuar nga debitorët për kontribute të papaguara të punonjësve. Shifra është evidentuar në raportin e auditit të...

Arben Tafaj: Raporti i KLSH-së, mjafton për të rrëzuar çdo lloj...

Shoqata "Tirana" mblodhi sot një tryezë diskutimi lidhur me situatën politike të krijuar në vend. Kreu i Shoqatës, Arben Tafaj, duke bërë një panoramë të...

KLSH “shuplakë” Ramës: Raportohen si investime shpenzimet për dieta, udhëtime e...

Një auditim i Kontrollit të Lartë të Shtetit zbardh se si Ministria e Financave dhe Ekonomisë devijon fondet e investimeve të huaja duke i...

Performanca, KLSH: Qeveria 1.7 miliardë euro dëm gjatë 2018

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar dëme të frikshme me fondet publike gjatë 2018. Në raportin vjetor është konstatuar se dëmi kap nivelin...

KLSH kërkoi të shkarkohej, Balluku e ngriti në detyrë

Dritan Spahiu i emëruar pak ditë më parë drejtor i Albpetrol nga ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku është kërkuar të shkarkohet nga KLSh nga...

Anastas Angjeli kryetar i KLSH-se? Meta: Propozimet e mija nuk synojnë...

A do të jetë Anastas Angjeli kandidatura e tretë për postin e KLSH-së, që presidenti Ilir Meta do t'i vendosë në tavolinë maxhorancës për...

Raporti: 100 mln Usd dëm nga kompanitë shtetërore dhe investimet e...

Afërsisht 10 miliardë lekë, apo rreth 100 milionë dollarë, është dëmi ekonomik i konstatuar për vitin 2018 nga shoqëritë në pronësi të shtetit dhe...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com