E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet KLSH

Etiketim: KLSH

KLSH zbulon skandalet në koncensionin e Milot-Balldren, falsifikime dhe zero investime...

Të dhënat për kontratën koncesionare me Partneritet-Publik-Privat për ndërtimin e rrugës, Milot -Balldren nga kompania ANK janë falsifikuar. Kontrolli i Lartë i Shtetit në një...

Dëmi me prokurimet publike, KLSH: Probleme në të gjitha fazat, nuk...

Rreth 180 milionë lekë dëme janë zbuluar nga auditimi që i ka bërë Kontrolli i Lartë i Shtetit procedurave të prokurimeve publike në shoqëritë...

“Shthurja” e buxhetit, KLSH zbulon fshehjen e treguesve realë të borxhit...

Raporti i Kontrollit të Lartë të Shtetit mbi Buxhetin Faktik 2018 nxjerr në pah një shthurje të financave publike. Në përpjekje për të ruajtur...

KLSH zbulon fshehjen e treguesve realë të borxhit e deficitit. A...

Raporti i Kontrollit të Lartë të Shtetit mbi Buxhetin Faktik 2018 nxjerr në pah një shthurje të financave publike. Në përpjekje për të ruajtur...

KLSH akuzon kryeministrin Rama për koncensionet

Dy ditë para votimit në Kuvend, Kontrolli i Lartë i Shtetit i ka kërkuar qeverisë dhe parlamentit që të tërhiqen nga miratimi i koncesioneve...

Tjetërsimi i pronave në Vlorë, KLSH verifikon vendimet e 4 viteve...

Dosjet e dyshuara të tjetërsimit të pronave në Kadastrën e Vlorës po kalojnë në një proces verifikimi pas skandalit të mosregjistrimit të një prone...

Ushqimet nuk kontrollen, KLSH: Në dogana ka mungesë inspektorësh

Një audit që Kontrolli i Lartë i Shtetit, i kryer pranë Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, thuhet se AKU-ja nuk ka asnjë dokument kontrolli për...

12 mld lekë sigurime të papaguara, KLSH: Tatimet nuk kanë dërguar...

Rreth 12 miliardë lekë është borxhi i krijuar nga debitorët për kontribute të papaguara të punonjësve. Shifra është evidentuar në raportin e auditit të...

Arben Tafaj: Raporti i KLSH-së, mjafton për të rrëzuar çdo lloj...

Shoqata "Tirana" mblodhi sot një tryezë diskutimi lidhur me situatën politike të krijuar në vend. Kreu i Shoqatës, Arben Tafaj, duke bërë një panoramë të...

KLSH “shuplakë” Ramës: Raportohen si investime shpenzimet për dieta, udhëtime e...

Një auditim i Kontrollit të Lartë të Shtetit zbardh se si Ministria e Financave dhe Ekonomisë devijon fondet e investimeve të huaja duke i...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...