E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet KLP

Etiketim: KLP

KLP shpall sot listën me pikët për Kryeprokurorin e ri

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të shpallë sot pikëzimin e tri kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm. Një ditë më parë Këshilli intervistoi në seanca...

KLP: Të nisë hetimi për prokurorin Arjan Ndoji

Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) ka kërkuar sot nga Prokuroria e Përgjithshme nisjen e hetimit për Ardian Ndoji, prokurori që u plagos më...

KLP mblidhet të premten për SPAK

Këshilli i Lartë i Prokurorisë pritet të zhvillojë të premten mbledhjen për konstituimin e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion, e njohur si SPAK. Në mbledhje do...

KLP kalon në “sitën” e vettingut kandidatët për në shkollën e...

Vettingut do t'i nënshtrohen edhe kandidatët që pranohen në shkollën e Magjistraturës. Ky proces bëhet nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, kreu i të...

Vakancat në KLP, Prokuroria: Më 4 tetor përmbyllet gjithçka

Prokuroria e Përgjithshme lajmëron se më datë 4 tetor plotësohet vakanca që aktualisht ekziston në KLP. Prokuroria e Përgjithshme thërret mbledhjen për zgjedhjen e anëtarit...

“FBI-ja shqiptare” me 60 hetues, KLP: Së shpejti nis përzgjedhja e...

Këshilli I Lartë I Prokurorisë ka dhënën informacione në lidhje me të gjithë të interesuarit që duan të jenë pjesë apo kandidatë të Byrosë...

Prokuroria çel garën për anëtarin e ri të KLP-së

Prokuroria e Pëgjithshme çel garën për anëtar të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, vakancë e krijuar pas shkarkimit të prokurorit Gentian Osmani. Gentisn Osmani, u...

Inagurohet godina e re e drejtësisë, kreu i KLP: Ju tregojmë...

Inaugurohet shtëpia e re e drejtësisë. Godina që do të ketë vendndodhjen e saj te ish-Fusha e Aviacionit, do të vendoset administrata e KLP-së...

KLP cakton prokurorët e përkohshëm

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka caktuar prokurorët e përkohshëm dhe drejtuesit e Prokurorive në kryeqytet dhe rrethe. KLP caktoi: -Isa Jatën përkohësisht prokuror në Prokurorinë...

Nga “Tahiri” te “339”,KLP pyet sot prokurorët e dosjeve “të nxehta”

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të përmbyllë sot procesin e intervistimit të kandidatëve të SPAK. Gjatë ditës së sotme, KLP do të zhvillojë...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...