E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Klotilda Bushka

Etiketim: Klotilda Bushka

Deputetja socialiste zbardh bisedën: Çfarë u diskutua me zyrtarin e DASH

Drejtori për Evropën Qendrore e Jugore në Departamentin e Shtetit, David Kostelancik ka takuar në Tiranë aktorët kryesorë politikë në vend, nga mazhoranca e...

Komisioni Hetimor vendos të pyesë edhe “Venecian” për Presidentin

Me 9 vota pro Komisioni hetimor parlamentar për shkarkimin e presidentit miraton kërkesën e anëtares Klotilda Bushka për marrjen e një opinioni nga Komisioni...

Integrimi, Balla: Jemi në një moment historik. Presim mbështetje nga Gjermania

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla zhvilloi një takim me Sekretarin e Shtetit në Ministrinë Federale të Drejtësisë dhe të Mbrojtjes...

KLP e KLGJ, Halimi te “Ligjet”: Nuk i bojkotojmë, por kapen...

Komisioni i Ligjeve ka miratuar komisionin ad hoc për zgjedhjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. N/ komisioni do të përbëhet nga 3 anëtarë...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...