E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Klodiana Lala

Etiketim: Klodiana Lala

Kush e vrau Admir Muratajn? Gazetarja: Është qëlluar nga 10-15 metra

Gazetarja Klodiana Lala, e pranishme në emisionin Opinion, ku po diskutohet mbi grabitjen e djeshme në Rinas, ka thënë se autoritetet ligjzbatuese kanë dështuar...

Grabitja, Klodiana Lala: Autori u vra 300 m larg aeroportit

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në News 24 ka komentuar dinamikën e grabitjes së 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit....

Ekzekutimi i dy vëllezërve në Shkodër, gazetarja: Çfarë ka në dosje

Zbardhja e vrasjes së dy vëllezërve në Shkodër duket e pamundur për gazetaren Klodiana Lala. Nga studio e emisionit “Opinion”, Lala duke cituar burime...

Vrasjet, zv.ministri përplaset me gazetaren: Qytetarët, jo të kërcënuar

Qytetarët nuk duhet të ndihen të kërcënuar, pavarësisht se bandat lajnë hesapet njëra me tjetrën.  Kështu mendon zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, i...

Pëdhunimi në Kajavë, Lala: Policia ka treguar paaftësi dhe mungesë transparence

Në studion e emisionit “Opinion”, gazetarja Klodiana Lala është shprehur se policia ka treguar paaftësi dhe mungesë transparence në rastin e abuzimit të vajzës...

Prokuroria tërhiqet nga hetimi për gazetaren që zbardhi dosjen e skandalit...

Prokuroria e Përgjithshme është tërhequr nga hetimit ndaj gazetares që publikoi shkrimin për skandalin e blerjes së votave në Durrës me anë të bandave...

VIDEO/ Skandali i blerjes së votave, gazetarja: Ky është vetëm fillimi...

Gazetarja, Klodiana Lala që ka kryer investigimin për shitblerjen e votave, bazuar në përgjimet e prokurorisë për bandën e Avdylajve e ftuar sonte në...

Lala: Kam të drejtë të publikoj dokumente, kam emra ish-ministrash

Klodiana Lala, gazetaraja e artikullit të publikuar në VOA, ka sqaruar se si ka fituar një projekt investigues nga BIRN për çështjet e krimit...

Klodiana Lala ministres: Në sistemin e burgjeve keni njerëz me precedentë...

Gazetarja Klodiana Lala është shprehur në studion e emisionit “Opinion” se në sistemin e burgjeve ka të punësuar njerëz me precedentë penalë. Lala i kujtoi...

Emërimet politike/ Lala pyet ministren: Pse e anuluat konkursin e parë

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, i ka kërkuar ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj arsyet e anulimit të konkursit të parë të rekrutimit...

EDITORIAL

Edi Rama projekton ndryshime në qeveri, Ngjela ministër drejtësie

-Spartak Ngjela piketohet për ministër drejtësie, Pandeli Majko largohet nga qeveria në rrugë pa kthim, ndërsa disa...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...