E mërkurë, Korrik 24, 2019
Ballina Etiketimet Klodian Tomorri

Etiketim: Klodian Tomorri

Taksa antikushtetuese që qeveria po vendos mbi naftën

Nga Klodian TOMORRI Asgjësimi i Gjykatës Kushtetuese ka krijuar një situatë ku qeveria mund të dhunojë qytetarët sa herë që ka oreks dhe dëshirë. Rasti...

Rama mes tetë “burrave të shtetit” që bënë zgjedhje pa opozitë

Nga Klodian Tomorri - Tete burrat e shtetit qe bene zgjedhje pa opozitë në shekullin e 21 1- Bashar Al Asad, president i Sirise 2- Sadam Husein,...

Takimi i Lleshajt me shoqëruesin e Bashës, gazetari “zbardh detajet”: Drodhën...

Paraditen e sotme është shpërndarë me shpejtësi lajmi se kryedemokratit Lulzim Basha i rrezikohet jeta, pavarësisht se nga Ministria ne Brendshme nuk ka asnjë...

RTSH transmetoi filmin e minorenëve homoseksualë për 1 Qershorin, reagon ashpër...

Radio Televizioni Shqiptar transmetoi pak ditë më parë një film të dy djemve minorenë homoseksualë, me rastin e një qershorit, duke qenë se qershori...

Qeveria që luan buxhetin në kumar

Nga Klodian Tomorri - Përtej kostove të fryra jashtë çdo limiti, ka dhe një detaj tjetër djallëzor në kontratat e koncesionit për Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. Është një...

Afera që po gatuhet me koncesionin e Tiranë-Durrës

Klodian Tomorri- Katër vjet më parë qeveria shqiptare pajtoi një kompani të njohur greke për të hartuar Strategjinë Kombëtare të Rrugëve me Pagesë. Për 6...

“E mitura në agresion nga polici yt o Llesh!” – Gazetari...

Gazetari i ekonomisë Klodian Tomorri ka reaguar me tone të ashpra ndaj ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshajt pas skandalit të shefit të policisë së...

Fshehët përdhunimin, o Faqezinj! Ja pse ‘qytetari digital’ është sot mbrojtësi...

Ngjarja e tmerrshme e Kavajës, ku një vajzë u përdhunua nga 8 meshkuj, ka shokuar opinionin publik në Shqipëri, jo vetëm për aktin e...

Yahya, jemi më keq se Gambia

Nga Klodian Tomorri* Yahya Eshte nje vend i vogel ne Afrike qe quhet Gambia. Para dy vjetesh presidenti i Gambias mori buxhetin e shtetit me vete...

Klodian Tomorri: Retë e zeza që po grumbullohen mbi sistemin financiar

Nga Klodian Tomorri Që nga vitet 2000’ sistemi financiar ka qenë pa diskutim një nga asetet më të çmuara të ekonomisë shqiptare. Programi i suksesshëm...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...