E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet KLGJ

Etiketim: KLGJ

Gjykata e Lartë, gati 4 emra – Llagami: Sfidë rikthimi i...

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka mbledhur të mërkurën të gjithë donatorët që kontribuojnë në sistemin e drejtësisë përmes asistencës apo ekspertizës për të përcaktuar...

KLGJ përjashton nga gara për Gjykatën e Lartë Theodhori Sollakun

Ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku nuk do të kandidojë për Gjykatën e Lartë. Ky vendim është marrë një ditë më parë nga ana e Këshillit të...

KLGJ gjen zgjidhjen për Gjykatën e Lartë, cakton gjyqtarë të përkohshëm...

Bllokimi i Gjykatës së Lartë ku numërohen mijëra dosje që presin shqyrtim ka qenë tema e mbledhjes së ditës nga Këshilli i Lartë Gjyqësor...

Nën mbikqyrje KLP e KLGJ/ Masa displinore për anëtarët e 2...

Nuk do jenë vetëm gjyqtarët e prokurorët ata që do të përballen me masa të ashpra disiplinore apo penale për shkelje. Vetë anëtarët e...

Gjyqet e zvarritura, KLGJ: Të trajtohen me përparësi të miturit, pagat,...

Volumi i jashtëzakonshëm prej 56 mijë dosjesh që mbahen të pashqyrtuara në shkallët e gjyqësorit, ka detyruar KLGJ-në të nxjerrë një urdhër i cili...

Gjyqtarët, rroga edhe pas shkarkimit. KLGJ: Paga ndërpritet pas rrëzimit në...

Gjyqtarët e prokurorët e rrëzuar nga Vetting-u vijojnë të peshojnë në xhepat e taksapaguesve shqiptarë edhe pas shkarkimit nga detyra. Kjo, ngaqë edhe pasi shkarkohen...

Boshatisja dramatike e gjykatave – KLGJ raporton se numri i dosjeve...

Dosjet e akumuluara në pritje të gjykimit janë një prej efekteve negative më të dukshme të shkarkimeve të gjyqtarëve nga Vetting-u. Ndërsa dihej se rreth...

Ndryshojnë pagat e Gjyqësorit – Funksionarët e KLP-së dhe KLGJ-së në...

Këshilli i Ministrave ka vendosur ndryshimet e fundit në nivelet e pagave për funksionarët e kabineteve në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e...

Me votat e PS, miratohen strukturat e reja të KLGJ dhe...

Seanca e sotme plenare ka zgjatur rreth 3 orë, gjatë të cilave u miratuan strukturat e reja të Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit...

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon KLGJ

Këshilli i Lartë Gjyqësor, njofton opinionin publik, se pranë tij, është depozituar kërkesa e Ministrit të Drejtësisë, në të cilën kërkohet hetimi disiplinor i...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...