E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet KLD

Etiketim: KLD

Magjistratët padisin në gjykatë Arta Markun, KLD-në dhe Qeverinë

Gjykata Administrative pritet të marrë në shqyrtim padinë e 16 magjistratëve që prej muajit korrik janë në pritje të emërimeve. Ata e cilësojnë jo...

Leja për Gjin Gjonin, KLD i përgjigjet ministres Gjonaj: Si fillim,...

Zëdhënësi i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, i është përgjigjur interesit të medias dhe pyetjes në lidhje me deklaratën publike të Ministres së Drejtësisë,...

Prokurorët refuzojnë KLP-në, Marku rihap garën

Refuzimi i prokurorëve për të aplikuar për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, brenda afatit 15 ditor të vendosur nga ligji në shpalljen publike të...

PD: Prokuroria nuk heton 129 zyrtarët e kallëzuar nga KLSH

Partia Demokratike, përmes deputetes Dhuarta Çupi ka akuzuar sot prokurorinë e cila nuk po heton zyrtarët e korruptuar pavarësisht se Kontrolli i Lartë i...

Naço: KLD, llumi i sistemit të drejtësisë. Ja përse nuk e...

Opozita ka vendosur të bojkotojë seancën e ditës së sotme, ku Kuvendi pritet të kalojë në votim një ndryshim në projektligjin e magjistraturës, votim...

Gjykata në kolaps, KLD kërkon mendim nga EURALIUS

Vonesa në krijimin e institucioneve te reja të drejtësisë ka futur në kolaps edhe drejtimin e gjykatave. 12 kryetarë të institucioneve të vendosjes së drejtësisë...

“Magjistratura”, PS: KLD dhe Prokuroria të vijojnë emërimet deri në ngritjen...

Nga Herion Mesi Kur largimet e gjyqtarëve dhe prokurorëve si pasojë e vettingut po ndodhin çdo ditë, sytë janë drejtuar nga Shkolla e Magjistraturës për...

Etilda Gjonaj sulmon KLD: Ditë e zezë

Ditën e djeshme Këshilli i Lartë i Drejtësisë, vendosi të mos shkarkojë asnjë nga 4 gjyqtarët e propozuar nga ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj....

Presidenti Meta mbledh KLD, pritet shkarkimi i 4 gjyqtarëve

Këshilli i Lartë i Drejtësisë është mbledhur sot nën drejtimin e presidentit Ilir Meta. Në axhendën e ditës janë 15 pika për shqyrtim, por...

KLD pezullon nga detyra 3 gjyqtarë të Apelit në Durrës (Emrat)

Nën drejtimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka pezulluar nga detyra tre gjyqtarë të Gjykatës së Apelit Durrës....

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com