E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Klajda Gjosha

Etiketim: Klajda Gjosha

Gjosha: Shqipëria pengesë për celjen e negociatave të Maqedonisë së Veriut,...

Intervista e ish deputetes së LSI-së, Klajda Gjosha për Scan Tv Si e shikoni ecurinë e Shqipërisë në lidhje me integrimin europian? Shqipërisë nuk iu dha...

Gjosha: Qeveria tranzitore do garantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme

Ish-deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha në një intervistë për News 24 ka deklaruar se  Konferenca e Ballkanit Perëndimor apo Samiti i Berlinit, mbetet një...

Gjosha për ”KJ”: Traktat paqeje Kosovë-Serbi, Integrimi dhe vendet skeptike

Nga: Redjon Shtylla Sot Ballkani Perëndimor ka zbarkuar në Berlin, ku liderët e rajonit po priten nga kancelarja gjermane Merkel dhe Presidenti francez, Macron. Shqipëria...

Klajda Gjosha: Shanse të pakta për hapjen e negociatave me BE-në

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha flet në një intervistë për “standard” mbi problematikat kryesore që po has vendi në kuadër të aspiratës së integrimit...

Reforma në drejtësi si sfidë për të krijuar drejtësinë e pavarur!

Nga: Klajda Gjosha Reformat e mëdha gjithnjë janë një sfidë; sfidë për shoqërinë në tërësi, por edhe sfidë për vetë klasën politike, sepse prej fokusit,...

Gjosha: Kapja e shtetit po sjell një grusht shteti. Parlamenti, një...

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka komentuar nga studio e News24 zhvillimet politike në vend, aksionet opozitare dhe vendimet për të ardhmen. Nisur nga vendimet...

Çelja e negociatave: Gjosha: Topi është në dorën e qeverisë

Ish-deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha e ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora deklaroi se vendimi i Holandës për rikthimin e vizave shqiptarëve,...

Gjosha për KJ: Vendimi i Holandës dhe dy raportet e KE...

Bisedoi Jonida Halili: Parlamenti holandez ka votuar pro mocionit të pesë partive më të mëdha në vend, për rivendosjen e regjimit të vizave për qytetarët...

“Vendosja e vizave”, Gjosha: Krimi shqiptar destabilizon rajonin

Ish-ministrja e Integrimit, njëherazi ish-deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha ka komentuar lajmin që vendit tonë rrezikohet t’i hiqen vizat. Në një dalje për mediat...

Gjosha: Këshilli i Integrimit, viktima e radhës së një pushteti shfarosës...

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha shpreh keqardhjen e saj për degradimin e Këshillit Kombëtar të Integrimit, i cili në vend që të ishte një...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të...